HaberlerBayburt HaberleriBaşbakan Yıldırım: 'Yeni anayasa ve başkanlık sistemiyle bütün şer odaklarını yo

Başbakan Yıldırım: 'Yeni anayasa ve başkanlık sistemiyle bütün şer odaklarını yo - Bayburt Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım, Bayburt'ta yaptığı konuşmada yeni anayasa ve başkanlık sistemini en kısa zamanda getireceklerini belirterek, 'Yeni anayasa ve başkanlık sistemiyle bütün şer odaklarını yok edeceğiz' dedi.

Başbakan Yıldırım: 'Yeni anayasa ve başkanlık sistemiyle bütün şer odaklarını yo

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan programı sonrası beraberindeki Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'la birlikte Bayburt'a geldi.
Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, milletvekilleri, siyasiler ve bürokratlar tarafından karşılanan Başbakan Yıldırım, Bayburt'a 105 milyon liralık yatırım müjdesi vererek Saat Kulesi meydanında temel atma ve toplu açılış programında konuştu.
Konuşmasında yeni anayasa ve başkanlık sistemine vurgu yapan Başbakan Binali Yıldırım, yerel şiveyle Bayburt'un ne istediğini söyledi.
Başbakan Yıldırım, 'Mademki Bayburtluyuz başkanlığı istiruk' diyerek, şöyle konuştu:
'14 yıl önce siz bu emaneti AK Partiye verdiniz. Sizden aldığımız güçle yola koyulduk. Darbecileri, teröristleri tedavülden kaldırıyoruz. Özgürlüğün alabildiğince geliştiği demokrasi yoludur. Artık eski Türkiye'ye dönüş yok. 15 temmuz da bunu Bayburt gösterdi. Bayburt o gece Türkiye'ye sahip çıktı, bayrağına sahip çıktı, hükümetine sahip çıktı, reisine sahip çıktı. Artık yeni Türkiye var. Bugün biz milletimizle birlikte en gür şekilde durmak yok yola devam diyoruz Türkiye için. 14 yıldır sizden aldığımız güçle bütün odaklara karşı mücadele verdik, vermeye devam ediyoruz. Kimse bizi bu onurlu mücadeleden alıkoyamaz. Yapacağımız anayasa değişikliği ve başkanlık sistemiyle bütün şer odaklarını bu ülke gündeminden tamamen çıkaracağız. Milli iradeye ne FETÖ, ne bölücü örgüt tehdit edemeyecek. Anayasa değişikliğiyle, millet iradesi, ekonomide, siyasette, hukukta kesintisiz güçlü bir şekilde tecelli edecek. Bu sistematik arızaları tamamen ortadan kaldıracağız. Bu anayasa değişimi çoktan geldi. Bayburt yeni anayasaya, başkanlık sistemine hazırmısınız?'

Başbakan Yıldırım: "Yeni anayasa ve başkanlık sistemiyle bütün şer odaklarını yo

SIRADAKİ HABER
}