Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Malatya haber: Spor spikeri Erdoğan Arıkan Malatya spor basınıyla buluştu

Malatya haber: TRT'nin başarılı spor spikeri Erdoğan Arıkan, Malatya yerel basınında görev yapan gazetecilere deneyimlerini anlattı.

Spor spikeri Erdoğan Arıkan Malatya spor basınıyla buluştu
Malatya haber:
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Malatya temsilciliğinin talebi üzerine düzenlenen söyleşiye bir çok yerel basın çalışanı katıldı. Yeni Malatyaspor - Ümraniyespor maçını naklen yayını için Malatya'ya gelen TRT Naklen Yayın Yönetmeni Bahattin Yaşar ve Yardımcısı Ahmet Bülbül ile birlikte söyleşiye katılan spor spikeri Erdoğan Arıkan, Malatya'da yerel basın temsilcileri ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, 'Yeni Malatyaspor'un çok güçlü bir kadrosu var. Transfer ettiği yabancı futbolcuların kalitesi görülüyor. Ancak tribünlerin boş olması oldukça düşündürücü. Şampiyonluğa oynayan bir ekip var ama tribünler boş ve gol atıldığında kale arkasının boş tribünleri görülüyor. Malatyalı sporseverler takımlarına sahiplenmelidir' dedi.
Genç meslektaşlara tavsiyeler
Ümraniyespor maçını anlattığında olumlu ve olumsuz tepkiler aldığını da kaydeden Erdoğan Arıkan, sporun bir kentin birleştirici gücü olduğunu belirterek, spora yapılan yatırımların asla boşa gitmeyeceğini, ancak sorunlarında konuşularak, görüşler ortaya konularak çözülmesi gerektiğini hatırlattı.
Spor spikerliğinin özel yetenek ve bilgi gerektirdiğini de kaydeden Arıkan, Malatyalı meslektaşlarına sürekli araştırmalarını ve bilgiyle kendilerini donatmalarını önerdi.
TRT'den yapılan naklen yayının ardından özet görüntüleri yerel televizyonlar olarak yayınlayamadıklarını kaydeden Malatya yerel basın temsilcileri, bu konuda TRT'nin yerel basına yardımcı olmasını istediler. Bu konuda çok soru aldığını kaydeden Arıkan, bu konuda kulüplerin çaba göstermesi gerektiğini ifade ederek, Malatya'da yerel basın ile bir araya gelmekten mutlu olduğunu söyledi.
Söyleşinin ardından TSYD Malatya İl Temsilcisi Vahap Güner, duayen spiker Erdoğan Arıkan'a ve TRT Yöneticilerine Yeni Malatyaspor atkısı ile kayısı hediye etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspora destek çığ gibi büyüyor

1 Samsunspor'a destek çığ gibi büyüyor

Teselli haftası

2 Teselli haftası

Bu nasıl adalet

3 Bu nasıl adalet

Samsunda akaryakıt istasyonunda kadın pompacı

4 Samsun'da akaryakıt istasyonunda kadın pompacı

Mevzu bol

5 Mevzu bol...

Samsunda silahlı saldırı 2 yaralı

6 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Su kanalına uçan traktörde can verdi

7 Su kanalına uçan traktörde can verdi

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop Bu sistem değişikliği Türkiyede

8 TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop: 'Bu sistem değişikliği Türkiye'de

Karşı şeride geçen tır tarlaya uçtu  2 Yaralı

9 Karşı şeride geçen tır tarlaya uçtu : 2 Yaralı

Doğalgazdan elektrik üreten üniversite

10 Doğalgazdan elektrik üreten üniversite


SIRADAKİ HABER