HaberlerAkcagöz'den Samsun Çarşamba Havaalanı için 'bir yıl' iddiası

Akcagöz'den Samsun Çarşamba Havaalanı için 'bir yıl' iddiası

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Çarşamba Havaalanı'nın tadilat gerekçesiyle kapanacak olmasının Samsun'a büyük zarar vereceğini; tadilat ihalesini alan firmanın işi üç ay değil bir yıl içinde bitirme taahhüdünde bulunduğunu ileri sürdü

Akcagöz'den Samsun Çarşamba Havaalanı için 'bir yıl' iddiası

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Çarşamba Havaalanı'yla ilgili eleştirilerde bulundu. Akcagöz, "Samsun Çarşamba Havaalanı’nın 1 Mart – 30 Mayıs 2017 tarihleri arasında, 3 ay süreyle ve tadilat gerekçesiyle kapalı tutulacak olması, Samsun ekonomisine büyük bir zarar vereceği gibi, Samsunlu hemşehrilerimizin ulaşım imkanını da ciddi anlamda kısıtlamış olacaktır. Her vesile ile ecdad edebiyatı yapan AKP hükümeti, tarihten bihaber olduğunu yine göstermiştir. Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul'un fethinden önce boğazın kuzeyinden gelebilecek saldırıları engellemek için Anadolu Hisarı'nın tam karşısına Rumeli Hisarı inşaa ettirilmiştir. 30 dönümlük bir alanı kapsayan bu hisarın, 90 gün gibi kısa bir sürede tamamlandığını biliyoruz. O dönemin şartlarında, 90 günde koskoca Rumeli Hisarı dikilebiliyorken, bugün, aynı sürede basit bir havaalanı tadilatı gerçekleştirilmesini trajik olarak değerlendiriyoruz" dedi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Akcagöz, firmanın taahhüdünün bir yıl olduğunu ileri sürerek, "Uzun yıllar verilen mücadele sonunda yaptırılan Samsun Çarşamba Havaalanı’nın, aradan geçen zaman nazara alındığında yetersiz kalabilme ihtimali vardır. Ancak, ilave pistin yapımı, bu kadar uzun sürmemelidir. İhale alan firmanın, 3 ay için değil de 1 yıl için taahhütte bulunduğu iddia edilmektedir. Şayet bu doğru ise Samsun halkı 1 yıl hava alanından mahrum kalacaktır. Samsun kamuoyu olarak gerçekleri öğrenmek istiyoruz. Çarşamba Havaalanı pistinde basitçe tamir edilecek çökme, farklı amaçlarla daha uzun bir süreye yayılmak isteniyorsa, bu işi takipsiz bırakmayacağız. CHP Samsun İl Örgütü olarak, Çarşamba Havaalanı'nın akıbetini, başından sonuna takip edeceğiz" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}