HaberlerOMÜ'ye tramvaya onay

OMÜ'ye tramvaya onay

Samsun Büyükşehir Belediye Meclis kasım ayı komisyon toplantısında Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin raylı sistem güzergahlarına eklenmesine ilişkin madde oy birliğiyle onaylandı

OMÜ'ye tramvaya onay

Samsun Büyükşehir Belediye Meclis kasım ayı komisyon toplantısında gündem maddesi olan raylı sistem hattının Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Kurupelit Kampüsü içerisine kadar uzatılması oy birliğiyle kabul edildi.

28 BİN KİŞİ RİNG KULLANIYOR
Tekkeköy hattının uzamasından sonra raylı sistemin OMÜ'ye de uzatılmasını talep ettiklerini söyleyen SAMULAŞ Müdürü Kadir Gürkan, ''Günde 28 bin kişi ring seferleriyle taşınıyor. Aynı zamanda özel halk otobüsleri ve fakülte dolmuşlarıyla taşınan insanlar da var. Bu nedenle de mevcut raylı sisteme bu yeni hatların da eklenmesini istiyoruz'' dedi.

6.5 KİLOMETRELİK YENİ HAT
Üniversiteye raylı sistemin uzatılmasının uzun süredir gündemlerinde olduğunu kaydeden Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Turan Çakır ''Ancak çalışmalara başladığımız günden itibaren bir eğim problemi söz konusuydu. Yeniden bir çalışmayla birlikte üniversite lojmanlarından başlayarak hastanelere ve otele kadar fakültelere ve yurtlara dönen yeni bir planlama yapıldı. Yeni hatlar toplamda 6.5 km uzunlukta olacak. Yakın zamanda arazi çalışmalarına başlayacağız'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}