HaberlerTokat HaberleriNiksar'da 'e-belediye' dönemi

Niksar'da 'e-belediye' dönemi - Tokat Haberleri

Bilgi toplumu entegrasyonunu sağlayabilmek için gerekli alt yapıyı oluşturan Niksar Belediyesi, çağdaş çözümler sunan e-belediye uygulamasını devreye soktu.

Niksar'da 'e-belediye' dönemi

Niksar Belediyesi Bilgi İşlem tarafından yapılan çalışmalar sonucu, 7 gün 24 saat belediye işlemlerine ait borç, tahakkuk, ödeme, tahsilat, arsa m2 fiyatları, inşaat maliyetleri, aşınma oranları, ÇTV bedelleri bilgileri sorgulanabilir, kredi kartı ile borcunu güvenli bir şekilde ödeme kolaylığına erişilebilir bir çalışma başlatıldı.
E- belediye kapsamında Niksar Belediyesi hizmetlerine ait detaylı bilgilere ulaşılabilir. Vergi borcu ödeme ve sorgulamasının yanı sıra, birçok teknik bilgiye de erişebilme imkanı sunan 'e-belediye' uygulaması ile vatandaşlar, 24 saat boyunca 'www.niksar.bel.tr' adresinden tüm işlemlerini gerçekleştirme olanağına sahip olacaklar.
Aynı zamanda Coğrafi Bilgi Sistemi Projesi kapsamında, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Bilgi İşlem tarafından yapılan çalışmalar sonucu vatandaşların Kent Rehberi İle Niksar'ı gezebilecekleri, yapı fotolarına ulaşabilecekleri, e-imar üzerinden imar durumu sorgulaması yapabilecek ve belge çıktısı alabilecekleri bildirildi.

Niksar’da ’e-belediye’ dönemi

SIRADAKİ HABER
}