HaberlerMalatya HaberleriVali Toprak Şehit Mustafa Yeli'nin mevlitine katıldı

Vali Toprak Şehit Mustafa Yeli'nin mevlitine katıldı - Malatya Haberleri

Vali Mustafa Toprak, şehit polis memuru Mustafa Yeli'nin baba evinde düzenlenen mevlit programına katıldı.

Vali Toprak Şehit Mustafa Yeli'nin mevlitine katıldı

Adana'nın Yüreğir ilçesinde bölücü terör örgütü yandaşlarının düzenlediği korsan eyleme müdahale edildiği sırada açılan ateşle ağır yaralanan ve kaldırıldığı Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli 22 yaşındaki polis memuru Yeli'nin cenazesi için mevlidi-i şerif okutuldu.
Mevlide, Vali Toprak ile birlikte, 2.Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Müftüsü Ümit Çimen, Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Faruk Nalçacı, Baro Başkanı Enver Han, Siyasi Parti İl Başkanları, bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve üyeleri, emniyet personelleri, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı.
Okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından, mevlit İl Müftüsü Çimen'in okuduğu dua ile sona erdi.
Mevlit' den ayrılmadan önce Vali Toprak, şehidin dedesine, babasına ve ailesine tekrar taziyelerini ileterek, devlet olarak her zaman kendilerinin yanında olduklarını belirtip, her türlü sorun ve taleplerini kendisi başta olmak üzere ilgililere bildirmelerini isteyerek kapılarının şehit yakınlarına sonuna kadar açık olduğunu ifade etti.

Vali Toprak Şehit Mustafa Yeli’nin mevlitine katıldı

SIRADAKİ HABER
}