Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Erzurum haber: Orhan: 'Seçilmiş olmak teröre sözcülük etme hakkını vermez'

Erzurum haber: Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Erzurum İl Koordinasyon Kurulu Genel Sekreteri Abdulkadir Orhan, seçilmiş olmanın teröre sözcülük etme hakkını vermeyeceğini belirtti.

Orhan: 'Seçilmiş olmak teröre sözcülük etme hakkını vermez'
Erzurum haber:
Orhan yaptığı yazılı açıklamada, 'Son bir iki gündür ülkemizde yaşanan ve kurumumuzu da ilgilendiren olaylardan dolayı TMMOB Erzurum İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği olarak bu açıklamayı yapma gerekliliği duymuş bulunmaktayız' ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin bulunmuş olduğu stratejik konumdan ve son zamanlarda gerek ülkemizde gerekse dünyada yaşanan gelişmelerden dolayı dış güçlerin tetikçisi olan terör örgütlerinin ülkemize yönelik eylemlerini artırdıklarının altını çizen Abdulkadir Orhan sözlerini şöyle sürdürdü:' Yapılan bu terör eylemleri ve bu eylemlere söylemle veya başka bir metotla destek verip, terör propagandası yapanlar yüreği vatan sevgisiyle dolu olan Aziz milletimizi derinden yaralamaktadır.
Unutulmamalıdır ki PKK terör örgütüne veya herhangi bir terör örgütüne destek veren her kişinin ve her kurumun hesap verebilir bir konumda olması demokrasinin işlemesi açısından kaçınılmazdır. Eylem ve söylemde bulunan kişilerin seçilmiş olması veya siyaset yapıyor olması terör örgütlerinin sözcülüğünü yapabilmeleri anlamına gelmez. Bundan dolayı bazı milletvekillerinin işledikleri suç kapsamında hesap vermeleri, gözaltına alınmaları ve tutuklanmaları kanunun bir gerekliliğidir.
Sırtını terör örgütüne yaslayan ve onların kara propagandasını yapmaktan çekinmeyen bir siyaset anlayışını tüm kurum ve kuruluşlarımızın reddetmesi gerekmektedir. Hangi kurum ve kuruluş olursa olsun demokratik hakmış gibi gösterip terör yanlısı yapılan açıklamalar o kurum ve kuruluşun mensuplarını bağlamaz.'
Orhan yazılı açıklamasının son bölümünde, millet olarak vatanı tehdit eden hainlere ve dış mihrakların tetikçisi olan terör örgütlerine karşı birlik ve beraberlik içinde olunması gerekliliğinin önemine vurgu yaparak, bu birlik ve beraberliğin Türkiye'yi içinde bulunduğu zor süreçlerden güçlenerek çıkaracağı ifadelerine yer verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Taşeron Taşerona müjde tepkisi

1 Taşeron: 'Taşerona müjde' tepkisi

Samsun Haber Samsunda sıcak gece

2 Samsun Haber: Samsun'da sıcak gece!

Samsun Haber Samsunda pompalı dehşeti 1 ölü, 1 yaralı

3 Samsun Haber: Samsun'da pompalı dehşeti: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun Haber Samsunda coşkulu 23 Nisan kutlaması

4 Samsun Haber: Samsun'da coşkulu 23 Nisan kutlaması

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Allaha havale ediyorum

5 Samsunspor: Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Allah'a havale ediyorum'

Samsunspor Samsunsporda üst üste sakatlıklar

6 Samsunspor: Samsunspor'da üst üste sakatlıklar

Samsunda bugün hava nasıl olacak

7 Samsun'da bugün hava nasıl olacak?

Çocuklara kıymayın efendiler

8 Çocuklara kıymayın efendiler!..

Samsunspor Bir garip sevk

9 Samsunspor: Bir garip sevk

Samsun Haber Samsunda Gürcistan uyruklu yolcu otobüste öldü

10 Samsun Haber: Samsun'da Gürcistan uyruklu yolcu otobüste öldü


SIRADAKİ HABER