Canik'ten iki dev sempozyum

Canik Belediyesi iki önemli sempozyuma imza atıyor.

Canik'ten iki dev sempozyum

1-3 Nisan 2016’da “Geçmişten Günümüze Şehir ve Kadın”, 5-7 Mayıs 2016 tarihlerinde “Hedefe Doğru” başlıklı Psikolojik Danışma ve Rehberlik Sempozyumları bilim insanlarını Canik’te buluşturacak.

Daha önce birçok sempozyum düzenleyen Canik Belediyesi, şimdi de iki önemli uluslararası sempozyum gerçekleştiriyor. 01-03 Nisan 2016 tarihlerinde 5. Canik Sempozyumu kapsamında Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek “Geçmişten Günümüze Şehir ve Kadın” konulu sempozyumda bilim insanları Canik’te buluşacak.

5-7 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek "PDR Hedefe Doğru" başlıklı sempozyumda ise, Türkiye ve dünyanın birçok üniversitesinden akademisyenler, hayatın hemen hemen her alanında gerekli olan Psikolojik Danışma ve Rehberliği Canik'te masaya yatıracak.

BİLİM İNSANLARI CANİK’TE BULUŞACAK

Şehrin tarihi dokusunu ortaya çıkarmak amacıyla düzenlenen “Geçmişten Günümüze Şehir ve Kadın” konulu sempozyumun genel koordinatörlüğünü Prof. Dr. Osman Köse yürütüyor. Birçok önemli ismin yürütme kurulunda bulunduğu sempozyuma Türkiye ve dünyanın pek çok üniversitesinden bilim insanlarının katılacak. Canik Belediyesi öncülüğünde Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi'nin katkılarıyla düzenlenen PDR Hedefe Doğru sempozyumun genel koordinatörlüğünü ise OMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtman Ersanlı yapıyor.

ÖNEMLİ İSİMLER YÜRÜTÜYOR

Sempozyumun yürütme kurulunda ise Canik belediye Başkan Yardımcısı ve Uzman Psikolojik Danışman Alican Usta, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Prof. Dr. Seher Balcı Çelik, Prof. Dr. Melek Kalkan gibi isimler yer alıyor. Eğitim, sağlık, adalet, emniyet, askeri, aile ve sosyal hizmet vb. birçok alanda çalışanlar ile akademisyenleri PDR meslek elemanlarıyla buluşturmayı ve bilgi-deneyim paylaşımını sağlamayı amaçlayan sempozyuma katılmak isteyen akademisyenlerin 01 Mart 2016 tarihine kadar özgeçmişleriyle "www.canik.bel.tr/sempozyumlar" adresindeki VI. Uluslararası Sempozyum Formu'nu doldurarak, sözel veya poster bildiri özetlerini, 30 Mart 2016 tarihine kadar da sempozyum sayfasında yer alan bildiri kriterlerine uygun olarak bildiri tam metnini “hedefedogrupdr@gmail.com” elektronik posta adresine göndermeleri gerekiyor.

“SEMPOZYUM KONUSUNDA TECRÜBELİYİZ”

Canik Belediyesi olarak şehre ve insanlığa katkıda bulunacak bir çok çalışmaya imza attıklarını belirten Başkan Osman Genç, "Bugüne kadar tarih, çocuk, şehir gibi bir çok konuda sempozyum düzenledik. Bu konuda tecrübeli bir belediye olarak yine bilim insanlarımızın kadınlarımızın tarihteki yerini ele alacağı ‘Geçmişten Günümüze Şehir ve Kadın’ sempozyumunu düzenliyoruz. Ayrıca hayatımızın her alanında karşımıza çıkan, hemen hemen her çalışma grubunda ihtiyaç duyulan psikolojik danışma ve rehberlik konusunda sempozyum yaparak, akademisyenleri ve PDR çalışanlarını buluşturmak istedik. Her birine 200’ü aşkın bilim insanının katılacağı bu sempozyumların insan yaşamına katkıda bulunacağına inanıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

1 Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

(Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

2 (Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

3 Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

4 Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

5 Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

6 Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Muğla'da deprem

7 Muğla'da deprem

Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

8 Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

Kavşakta iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

9 Kavşakta iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı

10 Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER