HaberlerErzurum HaberleriErzurum'da Basketbol yeniden doğuyor

Erzurum'da Basketbol yeniden doğuyor - Erzurum Haberleri

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Erzurum'da Basketbol Yeniden Doğuyor' adlı panele yoğun ilgi gösterildi. Ülkenin önemli spor adamlarının katıldığı panele, ilköğretim ve lise öğrencileri, basketbol antrenörleri, minik basketbolcular ve Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan yaklaşık 800 kişi katıldı. Panelin açılış konuşmasını y

Erzurum'da Basketbol yeniden doğuyor

'SPORA BÜYÜK BİR ÖNEM VERİYORUZ'
Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezai Ercişli de, yeni göreve gelen ekibin spora çok değer verdiğini ifade etti. Ercişli, 'Atatürk Üniversitesi'nin yeni yönetimi olarak karşınızdayız. Yeni yönetim olarak en önemli özelliklerimizden bir tanesi spora çok değer vermemizdir. Üniversite olarak kendi dalında çok başarılı doktorlar, mühendisler yetiştirmenin yanı sıra ülke açısından çok önemli değerler de yetiştireceğiz. Özellikle spor bizim en önemli uğraşlarımızdan birisi olacak. Bütün spor dallarıyla ilgili bizim çok önemli projelerimiz var. Bunlar lafta kalmayacak. Gerçekten hayata geçireceğiz' dedi. Yapılan konuşmaların ardından 'Erzurum'da Basketbol Yeniden Doğuyor' paneline geçildi. Galatasaray'ın eski antrenörü ve Şube Sorumlusu Murat Özyer, Eski Milli Basketbolcu ve Lig TV Yorumcusu Tufan Ersöz, Milliyet Gazetesi Basketbol Yazarı Ümit Avcı, Habertürk Gazetesi Basketbol Yazarı Gökhan Türe ve Fanatik Gazetesi Basketbol Yazarı Gökhan German, basketbolun sevdirilmesine yönelik çalışmalar ve tecrübelerini aktardı. Basketbol camiasının emektarlarının konuştuğu paneli, salonda bulunan öğrenciler pür dikkat dinledi. Panel sonunda Ünsal Kıraç'a panelistler tarafından imzalı milli takım forması hediye edildi.
Minikler Basketbol Ligi Şampiyonu Erzurum Büyükşehir Belediyesi Minikler takımı da sahneye çıktı, izleyicilerin alkışlarıyla karşılanan miniklere Murat Özyer tarafından Ömer Onan imzalı basketbol topu hediye edildi. Panelde soru soran öğrenciler arasında yapılan çekilişte kazananlara imzalı basketbol topu dağıtıldı. Bir sonraki panele Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun da katılacağının sözünü veren panelistler bu ilgiyi sürdürmeleri halinde Erzurum'un basketbol şehri olmasının önünde hiçbir engelin kalmadığını ifade etti.

Erzurum’da Basketbol yeniden doğuyor

SIRADAKİ HABER
}