HaberlerGaziantep HaberleriEMO ve İMO üyeleri Şehitkamil'deki çalışmaları inceledi

EMO ve İMO üyeleri Şehitkamil'deki çalışmaları inceledi - Gaziantep Haberleri

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) üyelerine ilçe genelinde imara açılan bölgelerde yol açma ve altyapı çalışmalarını gezdirdi. EMO Yönetim Kurulu Başkanı İslim Arıkan ve İMO Başkanı Gökhan Çeliktürk, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yapılan hizm

EMO ve İMO üyeleri Şehitkamil'deki çalışmaları inceledi

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte ilçe genelinde yapılan yol açma ve altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen EMO Yönetim Kurulu Başkanı İslim Arıkan, İMO Başkanı Gökhan Çeliktürk, yönetim kurulu üyeleri, çalışmalar hakkında bilgi aldı. İbrahimli, Gazikent, Karacaahmet, Beykent, Yukarıbeylerbeyi ve 25 Aralık Sanayi Sitesinde imara açılan alanların yol açma ve altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen üyeler, yapılan çalışmalardan memnun kaldı. Seyrantepe Mahallesi'ne kazandırılan ve önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan Sosyal Tesisi yerinde inceleyen üyeler, Rıdvan Fadıloğlu'ndan bilgi aldı. Son olarak Dülük Tabiat Parkını gezen üyeler, Dülük Tabiat Parkı'na hayran kaldı.
''Her noktada imara açılmış bölgeler var''
Ziyaret sonrası açıklamada bulunan EMO Yönetim Kurulu Başkanı İslim Arıkan, 'Gaziantep'in Şehitkamil bölgesinde imara açılan bölgeleri yönetim kurulu üyelerimizle gezmiş olduk. Teknik olarak istişare etme fırsatımız oldu. Aslında her ne kadar inşaat konusu olsa da ulaşım, her bireyin yaşadığı şuanda Gaziantep'teki temel sorunumuzun ana başlıkları içerisinde yer alıyor. Dolayısıyla ulaşım noktasında imara açılan bu bölgelerde sorun çözülmüş gibi görünüyor. Bizim de özellikle imara açılan bölgelerde trafo noktalarında taleplerimiz oldu. Zaten bunu da inşallah gerçekleştirecekler. Çünkü biz sonradan yapılan park bahçelere trafo binalarının yerleştirilmesini istemiyoruz. Bunun artık imara açılan bölgelerde yerleşmesini istiyoruz. Şehitkamil'in her noktasında imara açılmış bölgeler var. Bu oldukça sevindirici bir durum ve ben bu konuda Başkanımıza gerçekten teşekkür ediyorum' dedi.
''Gerçekten çok büyük işler başardılar''
Çalışmalara ilişkin değerlendirmede bulunan İMO Başkanı Gökhan Çeliktürk, 'Bugün Şehitkamil Belediye Başkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz ve Elektrik Mühendisleri Odası üyelerimizle beraber Şehitkamil Belediyesi tarafından ilçe genelinde yeni imara açılan bölgeleri gezdik. Şehitkamil Belediyesinin ulaşımla alakalı daha çok bizim konumuza giren yerleri gezdik. Gezilere katıldıkça Başkanımızın ve teknik ekibinin yaptığı yatırımları yerinde görüyoruz. Gerçekten çok büyük işler başardılar. Şehitkamil bölgesinin önümüzdeki yıllarda yapılaşmaya açılması için büyük bir tıkanıklığı gidermiş olduklarını gördük. Bundan dolayı ben Gaziantep şehri için Şehitkamil Belediye Başkanımıza ve teknik ekibine çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde eminim altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra inşaat sektöründeki meslektaşlarımız hızlı bir şekilde yapılaşmaya gidip Gaziantep şehrinin özellikle şuanda yüksek olan konut fiyatlarını bir nebze aşağıya çekeceğini düşünüyorum' şeklinde konuştu.
''Hepimizin ortak düşüncesi Gaziantep''
Ziyaretle ilgili açıklama yapan Rıdvan Fadıloğlu, 'Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası Başkanımız ve Elektrik Mühendisleri Odası Başkanımız şahsında tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza bizlere yarım günlerini ayırıp davetimize icabet gösterdikleri için öncelikle teşekkür ediyorum. Bizim amacımız özellikle kurumlar arası işbirliği çerçevesinde yapılan işler hepimizi ilgilendiriyor. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Bu şehirdeki yaşam standardının daha yukarı çıkması adına istişare mahiyetinde görüşmelerimiz oldu. Yaptığımız hizmetleri gösterme imkanımız oldu. Tabi şuanda yapılmışların ötesinde yeni yapılacaklar adına da bu fikir alışverişi neticesinde kendimize yol çizmemiz söz konusuydu. İnşallah bu şekildeki birlikteliğimizi devam ettireceğiz. Hepimizin ortak düşüncesi Gaziantep'tir. Ortak düşüncesi Gaziantep olan noktada hepimiz fikirlerimizi ortaya koyacağız, emeğimizi ortaya koyacağız. İnşallah daha yaşanabilir bir Şehitkamil ve daha yaşanabilir bir Gaziantep'i hep birlikte inşa edeceğiz' diye konuştu.

EMO ve İMO üyeleri Şehitkamil’deki çalışmaları inceledi

SIRADAKİ HABER
}