HaberlerOrdu HaberleriFatsa'da okul sporları başlıyor

Fatsa'da okul sporları başlıyor - Ordu Haberleri

Ordu'nun Fatsa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halil Bekyürek, 'Spor alanında yatırımlar yaparak gençlerimizi spor yapmaya teşvik ediyoruz. Bu anlamda ilk olarak okul sporlarına önem verdik ve 250 sporcumuz bu etkinliğimizde yer alacak' dedi.

Fatsa'da okul sporları başlıyor

Fatsa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halil Bekyürek konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Okul sporları Fatsa grup merkezi fikstürünü çektik. 14 Kasım 2016 tarihinde okul sporları basketbol müsabakaları ile başlayacak. Yoğun bir spor trafiği yaşayacağız. 2017 yılı Nisan ayında bu turnuvalar sürecek. Turnuvalara hazırlanan gençlerimiz için iki spor tesisimiz tam donanımlı olarak hazır. 75.Yıl Kapalı Spor Salonumuz ve Dumlupınar Kapalı Spor Salonumuzda iyileştirmeler yaptık ve müsabakalara hazır hale getirdik. Bu tesislerimizden 250'ye yakın gencimiz yararlanacak. İlçemizde gençlerimiz spora önem veriyorlar. Birçok spor dalında başarılı takımlara sahip bir ilçeyiz. Bu sene voleybol ve futbol alanında katılımlar yüksek oldu. Basketbolda da iyi ilerliyoruz. Fatsa'nın spor alt yapısı yavaş yavaş gelişiyor ve bu durum bizleri mutlu ediyor' dedi.
Fatsa İlçe Stadı'nı tadilatlar yaparak yeni görünümüne kavuşturduklarını belirten Müdür Bekyürek, 'Stadımız kentsel dönüşümün içinde olduğu için çok fazla bir yatırım yapamıyoruz fakat iyileştirme tadilatları yaparak güzelleştiriyoruz. Stadımızın içinde onarımlar ve boya işlerinin yanı sıra tribünlerde de iyileştirmeler yaptık' diye konuştu.
Spor turizmine çok önem verdiklerini belirten Halil Bekyürek, 'Çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz. Ordu genelinde 3 olimpik salonumuz var ve biri de 75.Yıl Kapalı Spor Salonu'dur. İlçemizde spor müsabakaları yapıldığı takdirde ilçe ekonomisi de hareketlenecektir. Bölgemizde spor turizminin gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Hep birlikte bölgede halk olarak spor turizminin gelişmesi için çalışmalıyız. Fatsalı esnaflar başta olmak üzere herkese çok güveniyoruz. İkinci kapalı spor salonu da müsabakalara hazır bir şekilde bekliyor. Türkiye finalleri oynanacak kapasite de spor salonlarımız mevcut' şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}