Mersin haber: Şehit Çiğa'nın adı Mezitli'de parkta yaşayacak

Mersin haber: Mersin'in merkez Mezitli ilçesinde, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Piyade Yüzbaşı Yigitcan Çiğa'nın adının verildiği park düzenlenen törenle açıldı. Törende şehidin 1 yaşına giren küçük kızı Sare'nin de ilk doğum günü pastası kesildi.

Şehit Çiğa'nın adı Mezitli'de parkta yaşayacak

27 Ocak'ta Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Piyade Yüzbaşı Yigitcan Çiğa'nın adı Mezitli'de bir parkta ölümsüzleştirildi. Mezitli Belediyesi tarafından yaptırılan parkın açılışına, Mersin Vali Vekili Cezmi Türk Göçer, Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Jandarma Alay Komutanı Albay Hüseyin Kanat, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Fatih Erhan, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, şehit Yüzbaşı Çiğa'nın ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Duygulu anların yaşandığı törende, şehit eşi Nadiye Çiğa''nın 1 yaşına giren kızı Sare'nin dilinden yazdığı şiir bir lise öğrencisi tarafından seslendirildi. Ardından konuşan Mersin Vali Vekili Cezmi Türk Göçer, kahraman bir Türk çocuğunun adının verildiği parkın açılışı için bir araya gelmiş olmanın hüznünü ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Göçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'a da şehide ve ailesine sahip çıktığı için teşekkür etti.
Türkiye'nin acı dolu günleri üst üste yaşadığının altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, 'Küçük Sare'nin dilinden hepimizin düşlerine tercüman olan şiiri hep birlikte dinledik. Biz belediye olarak hiçbir zaman bu tür olaylar olmasın ve hiç bir parka şehitlerimizin adını vermek durumunda olmayalım istiyoruz. Ama maalesef ülkemizin hiçbir yerinde bu tür olaylar bitmiyor. Daha dün Mardin'de Derik Kaymakamımız şehit oldu. Bu acının ülkemiz adına son olmasını diliyorum' dedi.
Şehit Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa'nın annesi Ayla Çiğa da torununa büyüdüğü zaman 'işte senin baban bu' diye gösterecekleri bir anı verdikleri için Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'a teşekkür ettiğini söyledi.
Konuşmaların ardından parkın açılışı yapıldı. Ardından şehidin bir yaşına giren kızı Sare'nin ilk doğum günü pastası da babasının isminin verildiği parkta kesildi.

Şehit Çiğa’nın adı Mezitli’de parkta yaşayacakEN ÇOK OKUNANLAR

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

1 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

2 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

3 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

Samsunspor'a müjde

4 Samsunspor'a müjde

Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

5 Samsunspor'da İpekoğlu şoku!

19 Mayıs sözünü tuttu

6 19 Mayıs sözünü tuttu

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

7 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

8 Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

Samsunspor'un rakibi Atakum

9 Samsunspor'un rakibi Atakum

Valilik açıkladı! Samsunspor'a kimler destek oldu?

10 Valilik açıkladı! Samsunspor'a kimler destek oldu?


SIRADAKİ HABER