Mersin haber: Şehit Çiğa'nın adı Mezitli'de parkta yaşayacak

Mersin haber: Mersin'in merkez Mezitli ilçesinde, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Piyade Yüzbaşı Yigitcan Çiğa'nın adının verildiği park düzenlenen törenle açıldı. Törende şehidin 1 yaşına giren küçük kızı Sare'nin de ilk doğum günü pastası kesildi.

Şehit Çiğa'nın adı Mezitli'de parkta yaşayacak

27 Ocak'ta Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Piyade Yüzbaşı Yigitcan Çiğa'nın adı Mezitli'de bir parkta ölümsüzleştirildi. Mezitli Belediyesi tarafından yaptırılan parkın açılışına, Mersin Vali Vekili Cezmi Türk Göçer, Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Jandarma Alay Komutanı Albay Hüseyin Kanat, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Fatih Erhan, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, şehit Yüzbaşı Çiğa'nın ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Duygulu anların yaşandığı törende, şehit eşi Nadiye Çiğa''nın 1 yaşına giren kızı Sare'nin dilinden yazdığı şiir bir lise öğrencisi tarafından seslendirildi. Ardından konuşan Mersin Vali Vekili Cezmi Türk Göçer, kahraman bir Türk çocuğunun adının verildiği parkın açılışı için bir araya gelmiş olmanın hüznünü ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Göçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'a da şehide ve ailesine sahip çıktığı için teşekkür etti.
Türkiye'nin acı dolu günleri üst üste yaşadığının altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise, 'Küçük Sare'nin dilinden hepimizin düşlerine tercüman olan şiiri hep birlikte dinledik. Biz belediye olarak hiçbir zaman bu tür olaylar olmasın ve hiç bir parka şehitlerimizin adını vermek durumunda olmayalım istiyoruz. Ama maalesef ülkemizin hiçbir yerinde bu tür olaylar bitmiyor. Daha dün Mardin'de Derik Kaymakamımız şehit oldu. Bu acının ülkemiz adına son olmasını diliyorum' dedi.
Şehit Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa'nın annesi Ayla Çiğa da torununa büyüdüğü zaman 'işte senin baban bu' diye gösterecekleri bir anı verdikleri için Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'a teşekkür ettiğini söyledi.
Konuşmaların ardından parkın açılışı yapıldı. Ardından şehidin bir yaşına giren kızı Sare'nin ilk doğum günü pastası da babasının isminin verildiği parkta kesildi.

Şehit Çiğa’nın adı Mezitli’de parkta yaşayacakEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Haberaks TV canlı yayınlayacak

3 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

4 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

5 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

6 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunpor'a çılgın prim...

7 Samsunpor'a çılgın prim...

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

Samsun'a yeni hastane

9 Samsun'a yeni hastane

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

10 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu


SIRADAKİ HABER