Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun Yakakent'e 24 milyon liralık altyapı projesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Yakakent ilçesinin alt yapı sorununu çözüme kavuşturacak büyük projenin devam ettiğini açıkladı.

Samsun Yakakent'e 24 milyon liralık altyapı projesi

Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi ile Kanalizasyon ve Yağmur Suyu inşaatı projesine 10 ay önce başladıklarını söyleyen SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, "Yakakent ilçemizdeki altyapı çalışmalarında 10 ay içinde 40 kilometre kanalizasyon ve 1 kilometre de yağmur suyu hattı döşendi. Projede şimdiye kadar yüzde 45’lik kanalizasyon ve yağmursuyu şebeke hattı tamamlandı. Yakakent ilçesinin altyapı sorununu çözüme kavuşturacak proje de inşaat çalışmaları devam ediyor. Bu büyük projeyi, SASKİ Genel Müdürlüğü ve İller Bankası'nın katkıları ile ortaklaşa yapmaktayız" dedi.
Projenin 24 milyon liraya mal olacağını belirten Demircioğlu, "Projenin 2017 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor. Proje de 3 adet Terfi Merkezi yapılacak. Atıksu Arıtma Tesisi Sahası’na yapılacak Terfi Merkezi ile daha sonra şebeke de toplanan atık su, arıtıldıktan sonra Fadime Deresi’ne deşarj edilecek. Atıksu Arıtma Tesisinde, inşaat çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Ayrıca proje tamamlandıktan sonra Atıksu Arıtma Tesisi, yüklenici firma tarafından 1 yıl süre ile işletmesini yapacak" diye konuştu.
Altyapı çalışmaları sonucu bozulan yolların SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yaptırıldığını ifade eden Yakakent ilçesi sorumlusu Çevre Mühendisi Dilek Çelikkol ise, "Yakakent şehir merkezinin daha modern görünmesi için Cumhuriyet Caddesi ve Rasim Çağlar Caddesi'nde endüstriyel baskı beton yol yapılmasına karar verildi. Bu caddelerde endüstriyel baskı beton yol çalışmaları titizlikle devam ediyor. Öte yandan diğer cadde ve sokaklarda asfalt ve kilitli parke kullanıyoruz" açıklamasını yaptı.EN ÇOK OKUNANLAR

MHPnin tavrı net

1 MHP'nin tavrı net

Samsunspora hangi kurum ve iş adamı ne kadar destek oldu

2 Samsunspor'a hangi kurum ve iş adamı ne kadar destek oldu?

Özköylünün zor kararı

3 Özköylü'nün zor kararı

Samsunun Sultan Ahmet ve Eyüp Sultanı olacak

4 Samsun'un Sultan Ahmet ve Eyüp Sultan'ı olacak

Vedat şoku

5 Vedat şoku

Samsunda trafik kazası 5 yaralı

6 Samsun'da trafik kazası: 5 yaralı

İki adam

7 İki adam...

HEDEFTE DENİZLİ VAR

8 HEDEFTE DENİZLİ VAR

 Samsunda FETÖden 21 kişi adliyeye sevk edildi

9 Samsun'da FETÖ'den 21 kişi adliyeye sevk edildi

Samsun SMMMO  Başkanı Kayar Muhasebeciler devletin ücretsiz memuru konumunda

10 Samsun SMMMO Başkanı Kayar: Muhasebeciler devletin ücretsiz memuru konumunda


SIRADAKİ HABER