Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun Yakakent'e 24 milyon liralık altyapı projesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Yakakent ilçesinin alt yapı sorununu çözüme kavuşturacak büyük projenin devam ettiğini açıkladı.

Samsun Yakakent'e 24 milyon liralık altyapı projesi

Yakakent Atıksu Arıtma Tesisi ile Kanalizasyon ve Yağmur Suyu inşaatı projesine 10 ay önce başladıklarını söyleyen SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, "Yakakent ilçemizdeki altyapı çalışmalarında 10 ay içinde 40 kilometre kanalizasyon ve 1 kilometre de yağmur suyu hattı döşendi. Projede şimdiye kadar yüzde 45’lik kanalizasyon ve yağmursuyu şebeke hattı tamamlandı. Yakakent ilçesinin altyapı sorununu çözüme kavuşturacak proje de inşaat çalışmaları devam ediyor. Bu büyük projeyi, SASKİ Genel Müdürlüğü ve İller Bankası'nın katkıları ile ortaklaşa yapmaktayız" dedi.
Projenin 24 milyon liraya mal olacağını belirten Demircioğlu, "Projenin 2017 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor. Proje de 3 adet Terfi Merkezi yapılacak. Atıksu Arıtma Tesisi Sahası’na yapılacak Terfi Merkezi ile daha sonra şebeke de toplanan atık su, arıtıldıktan sonra Fadime Deresi’ne deşarj edilecek. Atıksu Arıtma Tesisinde, inşaat çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Ayrıca proje tamamlandıktan sonra Atıksu Arıtma Tesisi, yüklenici firma tarafından 1 yıl süre ile işletmesini yapacak" diye konuştu.
Altyapı çalışmaları sonucu bozulan yolların SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yaptırıldığını ifade eden Yakakent ilçesi sorumlusu Çevre Mühendisi Dilek Çelikkol ise, "Yakakent şehir merkezinin daha modern görünmesi için Cumhuriyet Caddesi ve Rasim Çağlar Caddesi'nde endüstriyel baskı beton yol yapılmasına karar verildi. Bu caddelerde endüstriyel baskı beton yol çalışmaları titizlikle devam ediyor. Öte yandan diğer cadde ve sokaklarda asfalt ve kilitli parke kullanıyoruz" açıklamasını yaptı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunspor tesislerinde hareketli saatler

1 Samsunspor: Samsunspor tesislerinde hareketli saatler

Samsunspor Samsunspora bir iyi bir kötü haber

2 Samsunspor: Samsunspor'a bir iyi bir kötü haber

İşte Özköylünün yeni takımı

3 İşte Özköylü'nün yeni takımı

Samsunspor Samsunsporda imzalar bugüne kaldı

4 Samsunspor: Samsunspor'da imzalar bugüne kaldı

Samsun Haber Samsun Olimpiyat Köyü Deaflypics 2017ye hazırlanıyor

5 Samsun Haber: Samsun Olimpiyat Köyü Deaflypics 2017'ye hazırlanıyor

Sakınılan göz

6 Sakınılan göz...

OMÜden Türkiyenin 600 milyon euroluk zararını önleyecek proje

7 OMÜ'den Türkiye'nin 600 milyon euroluk zararını önleyecek proje

Samsun Haber Samsunda Duman1 operasyonu

8 Samsun Haber: Samsun'da 'Duman1' operasyonu

Metorolojiden Samsuna uyarı

9 Metorolojiden Samsun'a uyarı

Samsunspor Samsunsporda kongre günü

10 Samsunspor: Samsunspor'da kongre günü


SIRADAKİ HABER