AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: Hedefe ulaşılacak

Samsun'a gelen TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın'la birlikte çeşitli incelemelerde bulunan AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş, 2018'de başlayacak yatırımların tamamlanmasıyla birlikte Samsun'un ulaşım ve alt yapı sorununun çözüleceğini ve 2023 yılında hedeflenen ihracat rakamlarına ulaşılacağını söyledi

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: Hedefe ulaşılacak

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın davetlisi olarak Samsun'a gelen TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Murtazaoğlu, Bölge Müdürü Ahmet Şener ve beraberindeki heyet, Tekkeköy İlçesi'nde kurulmakta olan Lojistik Köy tren yolu bağlantı hattının yapılması, Mert Irmağı üzerinde yapılacak olan tren köprüsü, projesi 2017'de tamamlanacak Samsun - Ankara hızlı tren hattı ve yeni Gar Binası'nın yerinin tespiti konularında incelemelerde bulundu. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt'un da eşlik ettiği ziyaretlerde bir dizi planlama çalışmaları da yapıldı.

SAMSUN ÖNEMLİ ŞEHİR
Samsun'a gelerek yapılan çalışmaları bizzat yerinde inceleyen TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve ekibine teşekkür eden Milletvekili Köktaş, "Genel Müdürümüz İsa Apaydın ile yaklaşık bir ay önce biraraya geldiğimizde, özellikle Tekkeköy ilçemizde kurulan Lojistik Köy tren yolu bağlantısı gündeme gelmişti. Burası Avrupa Birliği Projesi kapsamında olduğu için yolun bağlanabilmesi için bir kaç sıkıntı vardı. Bu yeri görmesi için kendisinden rica etmiştik. Genel Müdürümüz, Bölge Müdürümüz ve Genel Müdür Yardımcıları ile birlikte bugün aramızdalar. 2003 yılından itibaren Devlet Demiryolları burada çalışan personelinden, genel müdürüne, Bakanına kadar Samsun'a gerçekten çok özverili ve fedakar çalışmalarda bulundular. Samsun önemli bir liman kenti, kuzeyi, güneye, doğuyu, batıya bağlayan önemli bir aks üzerinde olan bir şehir. Nasıl ki Türkiye coğrafyasında jeopolitik bir konumda olması sebebiyle önemi büyük ise Samsun da Türkiye için bölgesinde önemli bir şehir. Genel Müdürümüz ile yaptığımız istişareler sonucunda inşallah 2017 yılında Delice - Çorum, Çorum- Merzifon ve Merzifon - Samsun bölümlerinin de ihalesi tamamlanarak 2018'de başlayacağımız yatırımlarla bunu gerçekleştiririz. Bu yatırımlar yapıldığında, Samsun ulaşım ve alt yapı sorununu çözmüş bir duruma gelerek, 2023 yılında hedeflediğimiz ihracat rakamlarına ulaşmış olur" diye konuştu.

DEMİRYOLLARI DAHA İYİ OLACAK
TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, "Samsun Limanı bağlantılı olmak üzere gerek Sivas istikametine, gerekse Mardin Mazıdağı projemiz ile buradan yüklenen yüklerin büyük bir kısmı o bölgelere de gidecek. Diyarbakır üzerinden, Mazıdağı hattı bağlantısını yapılması, bu bölgeyi en önemli yük merkezinden bir haline getirecektir. Samsun'a kuzey- güney aksıyla birlikte bunun projelerine de başladık. Samsun - Merzifon - Çorum - Delice - Kırşehir - Aksaray - Ulukışla bağlantısında proje çalışmaları devam ediyor. 2017 yılı içinde bu projelerimizin tamamını bitirip, 2018 yılında da yatırım programına alabilirsek, bu bölgeye 200 km hızla yolcu işletmeciliği, 100-120 km hızla yük taşımacılığı yapabilecek bir alt yapıya önümüzdeki 5-10 yıl içinde kavuşturmuş olacağız. Bunlar gerçekleştirildiği zaman Samsunumuzun önemi daha da artacak. Milletvekilimiz Fuat Köktaş'ta bu çalışmalarımıza çok destek veriyor. Kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl daha çok ve hızlı çalışarak Samsun'da demiryollarımızı daha iyi noktalara getireceğiz" diye konuştu.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindeki heyet son olarak Tekkeköy - Samsun Garı arası tren yolculuğu yaparak güzergah üzerinde incelemelerde bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Adliyesi önünde silahlı kavga: 1 yaralı

1 Samsun Adliyesi önünde silahlı kavga: 1 yaralı

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Ses getirecek'

2 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Ses getirecek'

Samsun'da o kurye tehlike saçıyor

3 Samsun'da o kurye tehlike saçıyor

Samsun Atletizm Stadı yıkımına büyük tepki

4 Samsun Atletizm Stadı yıkımına büyük tepki

Silahlı kavgada eski tekel market sahibi hayatını kaybetti

5 Silahlı kavgada eski tekel market sahibi hayatını kaybetti

Samsun'un gururu oldu

6 Samsun'un gururu oldu

Cinnet getiren evlat babasını öldürdü

7 Cinnet getiren evlat babasını öldürdü

John Chibuike: 'Hedef Süper Lig'

8 John Chibuike: 'Hedef Süper Lig'

Fındık üreticisine TMO'dan kötü haber!

9 Fındık üreticisine TMO'dan kötü haber!

Samsunsporlu forvet Samaras: 'Atacağım goller değil puanlar önemli'

10 Samsunsporlu forvet Samaras: 'Atacağım goller değil puanlar önemli'


SIRADAKİ HABER