Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Van haber: AK Partili Aygün'den Özalp ve Saray'a ziyaret

Van haber: VAN (İHA) – AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Van'ın Özalp ve Saray ilçelerini ziyaret etti.

AK Partili Aygün'den Özalp ve Saray'a ziyaret
Van haber:
Van ve Hakkari koordinatörü olan Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, beraberindeki AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, İpekyolu İlçe Başkanı Rasim Aslan, Edremit İlçe Başkanı Halis Bayramoğlu ve partililerle Özalp ve Saray ilçelerini ziyaret etti. Aygün, ilk olarak geçen ay evinde vurularak şehit edilen AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu'nun Mollahasan Mahallesi'ndeki evine taziye ziyaretinde bulundu. Aygün ve Soğanda, okunan duaların ardından buradan ayrılarak AK Parti Özalp İlçe Başkanı Orhan Yıldırımçakar ve ilçe teşkilatını parti binasında ziyaret ederek, ilçe sorunları hakkında bilgi aldı.
Ardından bir konuşma yapan Zahir Soğanda, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Özalp ilçesinde de halkın Cumhurbaşkanına, Başbakanına ve iradesine sahip çıktığını söyledi. Soğanda, 'Fakat ben özellikle belirtmek istiyorum ki bir ailemiz vardı, 27 günlük nöbette her akşam son otobüsle Özalp'tan Van'a geliyor, sabah ilk otobüsle de Van'dan Özalp'a gidiyorlardı. Ben bu ailemizi canı gönülden kutluyorum. Özalp halkı reisine sahip çıkmıştır' dedi.
Milletvekili Aygün ise, AK Parti ailesinin çok büyük bir aile olduğunu ifade eder, 'Bu ailenin görevi ise bu halka hizmet etmek ve ediyoruz. Kim bizi ne kadar engellemek istese bile biz bunu yapacağız ve yaptık. Bu zor şartlar altında burada görev yapan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 15 Temmuz sonra büyük bir özveri veren Toprak ailesini de kutluyorum. Bölgemizdeki terör olayını bir analiz edersek, şunun doğuş şekli aslında çok tarihi şeylere dayanıyor. Bölgemiz üzerinde oyun oynamak isteyenler, bu bölgede Müslüman bir ülke istemiyorlar. Bize yıllardır Kürt-Türk kavgası yaptıranlar, şimdi ise o bölgede suni ve şii kavgası başlatmak istiyor' ifadelerini kullandı.
Buradaki ziyaretin ardından Saray ilçesine geçen Aygün ve beraberindekiler, partililer ve halkla bir araya geldikten sonra il merkezine döndüler.

AK Partili Aygün’den Özalp ve Saray’a ziyaretEN ÇOK OKUNANLAR

İzmirde kamyonet   içerisinde gümrük kaçağı eşyalar yakalandı

1 İzmir'de kamyonet içerisinde gümrük kaçağı eşyalar yakalandı.


SIRADAKİ HABER