Aydın haber: Aydın Memurkent Sitesi şehitler için el ele verdi

Aydın haber: Aydın Memurkent Sitesi sakinleri, 15 Temmuz demokrasi şehitleri anısına düzenlenen aşure hayrında bir araya geldi.

Aydın Memurkent Sitesi şehitler için el ele verdi

Efeler ilçesi Zeybek Mahallesi'nde bulunan ve yaklaşık 800 kişinin yaşadığı Aydın Memurkent Sitesi sakinleri, 15 Temmuz demokrasi şehitleri anısına aşure hayrı düzenledi. Site sakinlerinin bireysel katkılarıyla hazırlanan 1000 kişilik aşure komşulara ve çevre sakinlerine ikram edildi. Örnek bir birliktelik ve dayanışma sağlayan Aydın Memurkent Sitesi sakinleri, Ramazan Paşa Cami İmam-Hatibi Kerim Erim'in yaptırdığı duayı 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan sivil, polis ve askerin yanı sıra Mardin Derik'te teröristlerce şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün ruhlarına hediye etti.
Aşure hayrına destek veren site sakinleri ve emeği geçen herkese teşekkür eden Memurkent Sitesi Başkanı Hüseyin Sinan, 'Birlik ve beraberliğimizi pekiştiren mübarek Muharrem ayı nedeniyle bu etkinliği düzenledik. Memurkent Sitesi olarak böyle bir birlikteliği sağladığımız ve ayrıca şehitlerimiz için bir araya gelebildiğimiz için çok mutluyuz. Bu hayrımızı başta güzel ülkemiz için canlarını seve seve veren sivil, polis ve asker 15 Temmuz demokrasi şehitlerine olmak üzere Derik'te teröristlerce şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk ile tüm komşularımızın geçmişlerinin ruhlarına hediye eyledik. Ülkemizi bir bataklığa sürüklemek isteyen, ülke bütünlüğümüzü bozmayı hedefleyen terör örgütlerinin bu oyununa alet olmadan birlik ve beraberliğimizi, soğukkanlılığımızı korumak zorunda olduğumuzu bir kez daha haykırmak istedik. Evlatlarımız, kardeşlerimiz ve ailemizin fertleri olarak kabul ettiğimiz tüm şehitlerimiz rahat uyusunlar. Çünkü o şehitler, uğruna canlarını feda ettikleri kutsal değerler için can vermeğe hazır bir milletin evlatlarıdır. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Şehitlerimizin aziz hatıraları için yapmış olduğumuz aşure hayrını ve dualarımızı Allah kabul etsin' diye konuştu.

Aydın Memurkent Sitesi şehitler için el ele verdiEN ÇOK OKUNANLAR

ZMO Samsun Şube Başkanı Tosun: 'Tepkiden dolayı fındık fiyatları yükseldi'

1 ZMO Samsun Şube Başkanı Tosun: 'Tepkiden dolayı fındık fiyatları yükseldi'

Samsun'da feci kaza, 3'ü ağır 4 yaralı

2 Samsun'da feci kaza, 3'ü ağır 4 yaralı

Samsun'da bu ürün yok satıyor

3 Samsun'da bu ürün yok satıyor

Özalan taraftarlarla tartıştı: 'İstifa edeceğim'

4 Özalan taraftarlarla tartıştı: 'İstifa edeceğim'

Samsunspor Başkanı Tutu: 'Bu iyi olmadı'

5 Samsunspor Başkanı Tutu: 'Bu iyi olmadı'

Samsun'daki ByLock operasyonunda flaş gelişme!

6 Samsun'daki ByLock operasyonunda flaş gelişme!

Samsunspor-Ankara Demirspor maçında ilginç an

7 Samsunspor-Ankara Demirspor maçında ilginç an

Samsunlu Burçak öğretmenden acı haber

8 Samsunlu Burçak öğretmenden acı haber

Necdet Uzun yazmıştı Bakan bugün açıkladı: 'Tıpkı 2008'de olduğu gibi'

9 Necdet Uzun yazmıştı... Bakan bugün açıkladı: 'Tıpkı 2008'de olduğu gibi...'

Samsun'un o ilçesi işsizliği yendi

10 Samsun'un o ilçesi işsizliği yendi


SIRADAKİ HABER