Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Aydın haber: Aydın Memurkent Sitesi şehitler için el ele verdi

Aydın haber: Aydın Memurkent Sitesi sakinleri, 15 Temmuz demokrasi şehitleri anısına düzenlenen aşure hayrında bir araya geldi.

Aydın Memurkent Sitesi şehitler için el ele verdi
Aydın haber:
Efeler ilçesi Zeybek Mahallesi'nde bulunan ve yaklaşık 800 kişinin yaşadığı Aydın Memurkent Sitesi sakinleri, 15 Temmuz demokrasi şehitleri anısına aşure hayrı düzenledi. Site sakinlerinin bireysel katkılarıyla hazırlanan 1000 kişilik aşure komşulara ve çevre sakinlerine ikram edildi. Örnek bir birliktelik ve dayanışma sağlayan Aydın Memurkent Sitesi sakinleri, Ramazan Paşa Cami İmam-Hatibi Kerim Erim'in yaptırdığı duayı 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan sivil, polis ve askerin yanı sıra Mardin Derik'te teröristlerce şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün ruhlarına hediye etti.
Aşure hayrına destek veren site sakinleri ve emeği geçen herkese teşekkür eden Memurkent Sitesi Başkanı Hüseyin Sinan, 'Birlik ve beraberliğimizi pekiştiren mübarek Muharrem ayı nedeniyle bu etkinliği düzenledik. Memurkent Sitesi olarak böyle bir birlikteliği sağladığımız ve ayrıca şehitlerimiz için bir araya gelebildiğimiz için çok mutluyuz. Bu hayrımızı başta güzel ülkemiz için canlarını seve seve veren sivil, polis ve asker 15 Temmuz demokrasi şehitlerine olmak üzere Derik'te teröristlerce şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk ile tüm komşularımızın geçmişlerinin ruhlarına hediye eyledik. Ülkemizi bir bataklığa sürüklemek isteyen, ülke bütünlüğümüzü bozmayı hedefleyen terör örgütlerinin bu oyununa alet olmadan birlik ve beraberliğimizi, soğukkanlılığımızı korumak zorunda olduğumuzu bir kez daha haykırmak istedik. Evlatlarımız, kardeşlerimiz ve ailemizin fertleri olarak kabul ettiğimiz tüm şehitlerimiz rahat uyusunlar. Çünkü o şehitler, uğruna canlarını feda ettikleri kutsal değerler için can vermeğe hazır bir milletin evlatlarıdır. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Şehitlerimizin aziz hatıraları için yapmış olduğumuz aşure hayrını ve dualarımızı Allah kabul etsin' diye konuştu.

Aydın Memurkent Sitesi şehitler için el ele verdiEN ÇOK OKUNANLAR

COŞTU GELİYOR

1 COŞTU GELİYOR

Çok tuhaf

2 Çok tuhaf...

Birlikte başaracağız

3 Birlikte başaracağız

Samsunspor karşılaşmasını Törede izledi

4 Samsunspor karşılaşmasını Töre'de izledi

Samsun aydın bir kent

5 Samsun aydın bir kent

12 ADAMDAN GÖVDE GÖSTERİSİ

6 12. ADAMDAN GÖVDE GÖSTERİSİ

İntihar ciddi bir halk sağlığı sorunu

7 İntihar ciddi bir halk sağlığı sorunu

Fuara ziyaretçi akını

8 Fuara ziyaretçi akını

Kavakta yoğun mesai

9 Kavak'ta yoğun mesai

Amasyada emekli müezzinin ilginç hobisi

10 Amasya'da emekli müezzinin ilginç hobisi


SIRADAKİ HABER