Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tokat haber: Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması

Tokat haber: Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Tokat İl Sorumlusu Bünyamin Gürbüz, iki kere Türkiye birincisi çıkartmış olan Tokat'tan büyük bir katılım beklediklerini söyledi.

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması
Tokat haber:
Tokat'ta Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nün organizesinde, Türkiye çapında ise Server Gençlik ve Spor Kulübü öncülüğünde yüzlerce gençlik kulübünün katkısıyla düzenlenen; 5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'na vatandaşlar ilgi gösteriyor. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Tokat İl Sorumlusu Bünyamin Gürbüz, 'Yola çıkmak isteyene, yol açık' temasıyla 8 ayrı kategoride düzenlenen '5. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması'nın bu yılki konusu Kur'an-ı Kerim meali olduğunu söyledi. Yarışmanın yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce sivil toplum kuruluşu ve binlerce gönüllünün organizasyonuyla uluslararası çapta düzenlendiğine dikkat çeken Gürbüz, 'Önceki yıllarda dereceye girenlerin birçok ödülün yanı sıra umre seyahati ile ödüllendirildiği yarışmanın bu yılki ödülleri yarışmacıların tercihleri doğrultusunda belirlenecek. Katılımcılar, Ufka Yolculuk sosyal medya sitesinde 'Dosta Yolculuk' başlığıyla Endonezya, Malezya, Tunus, Fas, Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinin yer aldığı ankette yapacakları oylama sonucu çıkacak sonuçlara göre kendi ödüllerini belirleyebilecek. Cezaevlerinden yarışmaya girenler ise, dereceye girdikleri takdirde ödül kazanmanın yanı sıra ayrıca çeşitli ödüllerle teşvik edilecek. Sınavda 60 puan ve üstü alanlar arasından yapılacak çekilişle 10 kişiye daha Umre Seyahati ya da Dosta Yolculuk hediye edilecek Ayrıca Tokat'ta ilk 33'e giren toplamda 165 yarışmacıya Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından ödüller dağıtılacak' dedi.
19 Şubat 2017 tarihinde başvuruların sona ereceği yarışmaya ülke genelinde 1 milyon kişinin başvuru yapması hedefleniyor.

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür YarışmasıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda intihar girişimi

1 Samsun'da intihar girişimi

Fethiyede otelde patlama

2 Fethiye'de otelde patlama

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu Bir olursak Batının bombaları bizi öldüremez

3 Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: 'Bir olursak Batının bombaları bizi öldüremez'


SIRADAKİ HABER