Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Isparta haber: 15 Temmuz şehitleri ve gazileri için yazdığı mektuplar, kitapçık haline getirild

Isparta haber: Isparta Gazi Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin 15 Temmuz şehitleri ve gazileri için yazdığı mektuplar, kitapçık haline getirilerek okullara gönderildi.

15 Temmuz şehitleri ve gazileri için yazdığı mektuplar, kitapçık haline getirild
Isparta haber:
Isparta Gazi Sosyal Bilimler Lisesi Edebiyat Öğretmeni Enis Esgin, milli egemenlik ve demokrasi adına hain darbe girişiminde 241 vatandaşın şehit, onlarca insanın ise gazi olduğunu söyledi. Ülke insanının 15 Temmuz'da şehit olanlara karşı çok şey borçlu olduğunu aktaran Esgin, okul olarak da şehitlere olan saygılarını göstermek için bir proje hazırladıklarını kaydetti.
Öğrencilerden 15 Temmuz şehitlerine mektup yazmalarının istendiğini kaydeden Esgin, 'Bu şekilde okuldaki öğrencilerimiz şehitlere karşı duygu ve düşüncelerini ifade eden mektuplar yazdılar. Biz de öğrencilerin yazdıkları mektupları inceledik ve bunların 42'sini derleyerek kitaplaştırdık. Mektuplardan öğrencilerin duygu yoğunluğu çok fazlaydı. Bazıları 15 Temmuz direnişini, Çanakkale Savaşı'na bazıları Malazgirt Savaşı'na bazıları da Bedir Savaşı'na benzetti. Öğrencilerin, atalarının yaptıklarını, 15 Temmuz'da gösterilen direnişe benzetti. Öğrenciler milli bir bilinç içerisinde duygularını ortaya koydular' şeklinde konuştu
Okul Müdürü Lokman Kaplan da öğrencilerin hazırladıkları mektupları kitaplaştırdıklarını ve Isparta'daki tüm okullara gönderdiklerini söyledi. Çok olumlu tepkiler aldıklarını belirten Kaplan, diğer okullarda da buna benzer proje yapma fikrinin oluştuğuna ancak kitap haline getirilmediğine dikkat çekti.
Mektup yazan öğrencilerden Betül Duru, o geceyi kendisinin de yaşadığını ve mektup yazarken yaşadıklarını tekrar hatırladığını belirterek ortaya çok güzel mektupların çıktığını anlattı. Öğrencilerden Fatma Sehir de 15 Temmuz'un Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek '15 Temmuz'da Türkiye'yi gruplara ayırmak isteyenlere birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu gösterdik. 15 Temmuz'da şehit olanlara teşekkür etmek için böyle bir proje oluştu' diye konuştu

15 Temmuz şehitleri ve gazileri için yazdığı mektuplar, kitapçık haline getirildEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor TRANSFER ÇEMBERİ DARALDI

1 Samsunspor: TRANSFER ÇEMBERİ DARALDI

Savunma bakanı geri dönüyor

2 Savunma bakanı geri dönüyor

Samsun Haber Kazada ağır yaralanan motosiklet sürücüsü öldü

3 Samsun Haber: Kazada ağır yaralanan motosiklet sürücüsü öldü

Samsunspor Samsunspor sahaya iniyor

4 Samsunspor: Samsunspor sahaya iniyor

 Gökay İravu

5 Gökay İravu

Samsun Haber Çılgın komşu

6 Samsun Haber: Çılgın komşu!

Anlaşmalarını bekliyorum

7 Anlaşmalarını bekliyorum

Samsun Haber Elini kaptırdığı kıyma makinesiyle hastaneye kaldırıldı

8 Samsun Haber: Elini kaptırdığı kıyma makinesiyle hastaneye kaldırıldı

Abdülkerimden atlama dersi

9 Abdülkerim'den atlama dersi

Fenerbahçede 3 isim kadro dışı

10 Fenerbahçe'de 3 isim kadro dışı


SIRADAKİ HABER