Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ankara haber: Güvenpark'taki terör saldırısında hayatını kaybeden Destina Peri Parlak adına pa

Ankara haber: 13 Mart'ta Güvenpark'taki terör saldırısında hayatını kaybedenler anısına yapılan Destina Peri Parlak Parkı açıldı.

Güvenpark'taki terör saldırısında hayatını kaybeden Destina Peri Parlak adına pa
Ankara haber:
Güvenpark'ta meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenler arasında bulunan Destina Peri Parlak'ın, üniversite sınavlarına hazırlanırken penceresinden izlediği boş alan hayallerindeki parka dönüştürüldü. Park'a heykeltraş Eşber Karayalçın'ın tasarladığı bir anıt yapıldı.
Çok yoğun, ağır bir duygu içinde olduğunu belirterek parkın açılışını yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 'Destina Peri gibi Güvenpark saldırısında hayatını kaybeden, 10 Ekim terör saldırısında hayatını kaybeden, Merasim Sokak'taki terör saldırısında hayatını kaybeden bütün canlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun diyorum, bir kez daha insanlık suçu olan terörü lanetliyorum. Terör bizden gencecik insanları aldı, siyasi düşüncesi, inancı, kökeni, yaşı, cinsiyeti yaşam biçimi ne olursa olsun bütün insanları hedef alan bir insanlık suçu ve Ankaramız üç büyük terör saldırısı yaşadı. Öncelikle şunun altını çizmek lazım, terör hiçbir zaman amacına ulaşamaz. Terörle hiçbir zaman sonuç alınamaz. Hep haykırdık, yine haykırıyoruz terör nereden gelirse gelsin, kim yaparsa yapsın, amacı ne olursa olsun her zaman terörü lanetliyoruz. Ve bunu yapanlar bilmelidir ki, bu terör saldırıları bizi birbirimize kenetlemekte. Laik Türkiye Cumhuriyetimizi yıkmaya kimsenin gücü yetmez. Biz hiçbir çocuğumuzun ölmesini istemiyoruz ve bugün Destina Peri'yi yaşatmak için buradayız' dedi
Her camdan baktığında buruk bir sevinçle yeni yeni Destina'ların sesini, kahkahasını duyacağını söyleyerek acısını tarif eden Destina Peri Parlak'ın Annesi Hacer Parlak ise sözlerini şöyle sürdürdü:
'Destinam evimizin yanındaki bu alanın düzenlenip park haline getirilmesini çok istiyordu ama ne yazık ki bu, Peri'm yaşarken mümkün olmadı. Biliyorum Destinam bu parka gelip oturamayacak, hiç ayırt etmeden sevdiği çocukların oynadığını göremeyecek ama eminim ki hayalinin gerçekleşiyor olmasını gökyüzünden gülümseyerek izleyecek. Ben her camdan baktığımda buruk bir sevinçle yeni yeni Destinaların sesini, kahkahasını duyacağım. O ailemizin Peri'siydi şimdi herkesin perisi oldu ve adını yaşatacak parkı bir de peri kanatlı heykeli oldu. Destina'm artık sevenlerinin yüreğinde ağaçların gölgesinde, parkların oyun alanlarında yaşayacak. Yok etmek isteyenlere inat hep yaşatacağız.'

Güvenpark’taki terör saldırısında hayatını kaybeden Destina Peri Parlak adına paEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Başkanı Tutu istifalarını istedi

1 Samsunspor Başkanı Tutu istifalarını istedi

Karadeniz için yoğun kar uyarısı

2 Karadeniz için yoğun kar uyarısı!

Samsunda yaşanan iğrenç olayda yeni gelişme

3 Samsun'da yaşanan iğrenç olayda yeni gelişme

Samsunda FETÖden gözaltına alınan 4 öğretmen hakkında flaş gelişme

4 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan 4 öğretmen hakkında flaş gelişme

Samsunda kanlı kavga

5 Samsun'da kanlı kavga!

Samsunsporun bitmeyen kabusu

6 Samsunspor'un bitmeyen kabusu!

Samsun Emniyetinden kritik uyarı

7 Samsun Emniyeti'nden kritik uyarı!

Samsunda düğünü kana bulayan zanlıya hapis

8 Samsun'da düğünü kana bulayan zanlıya hapis!

Zavallı emekli

9 Zavallı emekli...

Samsunspor 288 gündür kazanamıyor

10 Samsunspor 288 gündür kazanamıyor


SIRADAKİ HABER