Çorum haber: Çorum'da şehir içi trafiğine analiz

Çorum haber: Çorum Belediyesi, şehir içi ulaşımına yönelik çalışmalarını yoğunlaştırarak devam ettiriyor. Yalova Üniversitesi ile birlikte çalışmalar yürüten Çorum Belediyesi, şehir genelindeki toplu taşımanın analizini yaptı.

Çorum'da şehir içi trafiğine analiz

'Toplu Taşıma Sistemlerinin Rehabilitasyonu ve Optimizasyonu' projesi kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında Yalova Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Yrd. Doç. Dr. Yavuz Delice, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'ye hazırladıkları ara raporu sundu. Belediye Başkan Yardımcıları Alper Zahir ve Turhan Candan'ın da katıldığı toplantıda Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü personeli de hazır bulundu.
Yaptıkları çalışmalar sonucu Çorum'un toplu taşıma konusundaki olumlu ve eksik yönlerini anlatan Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, 70 kişilik bir ekiple Çorum'un toplu ulaşımını detaylı bir şekilde incelediklerini belirtti. Elde edilen verilere şehrin trafiği, yolları, toplu taşıma araçlarının sayısı, konforu, müşteri memnuniyeti gibi konuları göz önde bulundurarak yaptıkları analizler sonucunda ulaştıklarını vurgulayan Bozdoğan, Çorum'da günde ortalama 42 bin kişinin toplu taşıma araçlarını kullandıklarını kaydetti.
'Şehir içi trafiğe kalıcı çözümler getirecek'
Toplu ulaşımın şehirde yaşanan herkesi yakından ilgilendiren önemli bir konu olduğunun altını çizen Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yaptıkları projelerle kent içi ulaşımına kalıcı çözümler getireceklerini vurguladı.
Başkan Külcü, 'Şehir içi ulaşımını rahatlatmak için trafikte makro çözümler planlıyoruz. Hedefimiz ulaşımla ilgili yaptığımız projeler tamamlandığında şehrin ulaşım sıkıntısının kalmamasıdır. Yaptığımız çalışmalarla hemşehrilerimizi, insanımızı merkeze alıyor, onların rahatı ve huzuru için çalışmalarımızı sürdürüyoruz' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

1 Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

Samsun'da şüpheli ölüm!

2 Samsun'da şüpheli ölüm!

Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

3 Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

4 Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

Samsun'da cinsel taciz ve gasp iddiasına gözaltı

5 Samsun'da cinsel taciz ve gasp iddiasına gözaltı

Samsun'un akciğeri olacak

6 Samsun'un akciğeri olacak

Samsun'da cephanelik gibi otomobil

7 Samsun'da cephanelik gibi otomobil

Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

8 Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

Çıplak fotoğraflarıyla tehdit edilince bunalıma girip intihar etti!

9 Çıplak fotoğraflarıyla tehdit edilince bunalıma girip intihar etti!

'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'

10 'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'


SIRADAKİ HABER