HaberlerÖnceliğimiz ana arterler

Önceliğimiz ana arterler

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Halkımızın kar yağışından etkilenmesini en aza indirgemek için belediyemizin tüm iş makineleri öncelikle ana arterlerde yollara müdahale ediyor' dedi.

Önceliğimiz ana arterler

Bafra’da karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Şahin, açıklamalarda bulundu.

“Çok değerli hemşehrilerim, iki defadır yoğun kar yağışı yaşadık ve bununla mücadele ettik. Siz değerli hemşerilerimizden çalışmaların yeterli olmadığı konusunda eleştiriler olmaktadır. Sevgi, saygı seviyeli ve yol gösterici her türlü eleştiriye saygı duyuyorum. Sizlere teşekkür ediyorum” diyen ve 24 saat boyunca vatandaşların mağdur olmaması için karla mücadele ettiklerini ifade eden Şahin, “Birkaç hususu da müsaadenizle sizlere arz etmek istiyorum. İlçemizde 114 yeni mahalle olan köyümüz ve buralarda 2 bin 600 kilometre yolumuz, şehir merkezimizde ise 21 mahallemiz ve 400 kilometre yolumuz ve bin 100 cadde ve sokağımız bulunmaktadır. Toplamda 3 bin kilometre yola sahibiz. Bu çok geniş bir alandır. Uzun bir yoldur. Anında 135 mahallemizde olmak mümkün olmuyor. Bafra’mız, Erzurum, Kars, Sivas, Sarıkamış, Bingöl, Van, Muş, Ağrı, Kangal, Erzincan, Divriği, gibi her yıl 5-6 ay yoğun kış şartları yaşayan bir şehrimiz değildir. Oralarda bu yoğun kış şartları için hem devlet kurumlarının hem de belediyelerinin iş makinesi ve özel kar araçları gibi yatırımları bulunmaktadır.

BİZ DE BÖYLE BİR YATIRIM YAPMADIK

Bu yatırımları yapmışlardır. Bafra’mız çok yoğun kar yağışı alan bir yer olmadığı için geçmişten bu yana özel kar araçları konusunda yatırım yapılmamıştır. Biz de böyle bir yatırım yapmadık. İlçemizde bu yoğunlukta kar yağışı 20 yıldır yaşanmamıştır. Bu nedenlerden dolayı çalışmalarımız yavaş yürümekte, iş makinesi ve araç eksiği yaşamaktayız. Kar ile mücadelemizde planlamalarımızı istediğimiz gibi yürütememekteyiz. Çünkü 'hastamız var, doğum yapılacak, cenazemiz var yolumuz kapalı açılması gerekir' şeklinde hem şehir merkezimizden hem de yeni mahalle olan köylerimizden çok acil talepler gelmektedir. İnsan hayatı söz konusu olduğundan dolayı elimizde ki imkânların önemli bir bölümünü bu çalışmalara yönlendirmek zorunda kalmaktayız. Özellikle köylerimize giden araç ve iş makinelerimiz buralardan geç dönmektedir. Bazı bölgelerde ise iki taraflı araç parkı olduğundan ve kar altında kaldığından dolayı oralara iş makinelerimiz girememektedir. Bu mücadeleler sırasında gönlümüz her cadde ve sokağa girip yollarını açmayı, her köyümüze ulaşıp ulaşımı sağlamayı istemektedir. Fakat ilk etapta ana arterleri açmaya çalışmaktayız. Anlayışınız, hoş görünüz için çok teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.  

SIRADAKİ HABER
}