Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CHP Samsun Milletvekili Tekin, Akdağ'a sert çıktı: Üçüncü şehitten sonra mı?

TBMM Plan Bütçe Komisyonu Sağlık Bakanlığı Bütçesi görüşmeleri sırasında söz alan CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a 'Üçüncü şehidimizi verdikten sonra mı doktorların güvenliği sağlanacak?' sözleriyle sert çıktı

CHP Samsun Milletvekili Tekin, Akdağ'a sert çıktı: Üçüncü şehitten sonra mı?

TBMM Plan Bütçe Komisyonu Sağlık Bakanlığı Bütçesi görüşmeleri sırasında söz alan CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, önceki gün Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Doktor Ümit Halıcı'nın bir hasta yakınınınsaldırısına uğradığını, kafa travması ve gözünü kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldığını hatırlattı.

NE ZAMAN ÖNLEM ALINACAK
Saldırıya uğrayan Doktor Ümit Halıcı’ya Samsun Tabip Odası'ndan 50 doktor hariç, sahip çıkan kimse olmadığını ileri süren Tekin, "Samsun’da iki yıl içinde 2 doktorumuzu şehit verdik. Doktorların güvenliği ne zaman sağlanacak, yoksa üçüncü sağlık şehidimizin beklemek durumunda mıyız?" dedi.

ALLAH'IN UYARISI
Tekin, "Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Plan Bütçe görüşmeleri sırasında tam da Sağlık Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü bir anda Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çalışan Ali Ünal’ın kafasına mermer düşmüştür. Bunu Allah’ın bir uyarısı olarak değerlendiriyorum, sizin de bu şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

OMÜ ZOR DURUMDA
Samsun’da, Belediye Başkanlığı yaptığı Tekkeköy ilçesi başta olmak üzere kentin sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kaldığını belirten Tekin şunları söyledi: "Ondokuz Mayıs Üniversitesi ekonomik sıkıntılar nedeniyle verimli sağlık hizmeti veremiyor. Ordu, Sinop, Tokat, Amasya, Çorum’daki ağır hastaların da Ondokuz Mayıs Üniversitesine sevk edildiği görülmektedir. Ayrıca, şehir içi ve ilçe hastanelerindeki yoğun bakım ünitelerinin doluluğu göz önüne alınırsa, Samsun’da sağlık bayağı büyük bir problem teşkil etmektedir. Bu noktada, en fazla da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi çok zor durumdadır. Sağlıkta feryadın, Samsun’da özellikle, had safhaya ulaştığını sizlere ayrıca belirtmek istiyorum. Acil önlemleri Samsunlular olarak bekliyoruz."EN ÇOK OKUNANLAR

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Ankarada basın mensuplarıyla iftar yaptı

1 Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Ankara'da basın mensuplarıyla iftar yaptı

AK Partili Yılmaz Tuzağa düşmeyeceğiz

2 AK Partili Yılmaz: 'Tuzağa düşmeyeceğiz'

Dünya Kudüs Günü Sakaryada Anıldı

3 Dünya Kudüs Günü Sakarya'da Anıldı

Kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulundu

4 Kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulundu

Zehirlenen iş adamı verdiği iftar yemeğine katılamadı

5 Zehirlenen iş adamı verdiği iftar yemeğine katılamadı


SIRADAKİ HABER