Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Nevşehir haber: AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk NEÜ'de konferans verdi

Nevşehir haber: AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde 'Büyük Anadolu Aklı' konulu konferans verdi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk NEÜ'de konferans verdi
Nevşehir haber:
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin daveti üzerine konferans vermek için Nevşehir'e gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve kendisine eşlik eden Nevşehir Valisi İlhami Aktaş'ı, Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç karşıladı. Milletvekili Külünk'ü makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, kendilerine üniversite hakkında bilgi verdi. Rektör Kılıç ile istişarelerde bulunan Külünk, üniversite şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.
Külünk'ten 'Büyük Anadolu Aklı' Konulu Konferans
AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Rektör Kılıç'ı ziyaretlerinin ardından Büyük Anadolu Aklı' konulu konferansını vermek üzere üniversite de bulunan Kongre ve Kültür Merkezine geçti. Burada düzenlenen konferansa; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Davut Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Köçer, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Yazıhöyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, fakülte dekanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, üniversitemiz akademik ve idari personeli, öğrenciler ile davetliler katıldı.
Konuşmalarına Rektör Kılıç'ın üniversiteye davetlerinden dolayı teşekkürlerini sunarak başlayan Milletvekili Metin Külünk, 'Nevşehir aslında Anadolu'nun anlaşılmasında sır şehirlerdendir. Hacı Bektaş Veli'yi anlarsak, Büyük Anadolu Aklı'yla neyin kastedildiğini daha iyi anlarız' diye başladı.
Külünk konuşmasında 'Osmanlının çöküşü ile birlikte Batı Alemi dediğimiz ülkeler dünyayı yeniden tesis etme mücadelesine giriştiler. Bu amaç doğrultusunda son 150 yıldır insanlığa, hukuka, adalete, barışa zarar verdiler. Bugün baktığımızda İran, Suriye, Irak, Mısır gibi bir çok ülkede durumun içler acısı olduğunu görüyoruz. Bizler akıl galibiyetini keşfettiğimiz zaman, Büyük Anadolu Aklı ile insanlığın bizden beklediği adaleti, huzuru ve barış yeniden ortaya koymuş olacağız. Yeni dünya düzenini kurmak isteyen akıl güçlerinin ateizm ve hristiyanizm temelli olduğunu görüyoruz. Sözde bu güçler kendileri dışında hiçbir yaşam ve anlayış tarzına tahammül dahi edemiyorlar.
Yeni Türkiye hedeflerimiz doğrultusunda akıl galibiyetini keşfedemememiz halinde, fiziki galibiyetlerimizin hepsi kısa süreli olacaktır. Bugün Türk ve İslam ülkelerinin, bütün insanlığın tek umudu Türkiye'dir. Çünkü Türkler tarih boyunca yeryüzünün mümessil milleti ve devletlerinin kurucuları olmuşlardır' diye konuştu.
Milletvekili Metin Külünk'e konuşmalarının ardından teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç ve Vali İlhami Aktaş birlikte plaket takdiminde bulundu. Rektör Kılıç daha sonra Milletvekili Külünk ve katılımcılara konferansın gerçekleştirildiği Kongre ve Kültür Merkezini gezdirerek bilgi verdi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk NEÜ’de konferans verdiEN ÇOK OKUNANLAR

Bursaspor taraftarları futbolculara saldırdı

1 Bursaspor taraftarları futbolculara saldırdı

Kafeteryada silahlı saldırıya uğradı

2 Kafeteryada silahlı saldırıya uğradı

Aklım yerinde

3 Aklım yerinde...

Bursasporlu taraftarlardan yönetime tepki

4 Bursasporlu taraftarlardan yönetime tepki

Sağlık Sen Genel Başkanı Memiş Rizede referandumu konuştu

5 Sağlık Sen Genel Başkanı Memiş Rize'de referandumu konuştu

Amasyada bir mahallede peş peşe yangın çıktı

6 Amasya'da bir mahallede peş peşe yangın çıktı

Takımımızın bize ihtiyacı var

7 Takımımızın bize ihtiyacı var

15 Temmuzda elinde Türk bayrağı ile Ankarada tanklara direnen Yaldıza memleke

8 15 Temmuz'da elinde Türk bayrağı ile Ankara'da tanklara direnen Yaldız'a memleke

Samsunda Destanlaşan Çanakkale

9 Samsun'da 'Destanlaşan Çanakkale'


SIRADAKİ HABER