Antalya haber: Antalyaspor'dan devre arasının uzatılması talebi

Antalya haber: Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, devre arası kamp döneminin bir hafta daha uzatılmasını talep etti.

Antalyaspor'dan devre arasının uzatılması talebi

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, 2 gün önce gerçekleştirilen Spor Toto Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, toplantısının çok verimli geçtiğini söyledi.
Yayın ihalesinin hedefleri ve Türk futbolunu daha ileriye taşıma adına yapılabileceklerin toplantıda tartışıldığını dile getiren Öztürk, Antalyaspor adına ise toplantıda devre arası kap döneminin bir hafta daha uzatılmasını talep ettiklerini kaydetti.
Bu uzatmanın hem kulüplere hem de turizme katkı sağlayacağını vurgulayan Öztürk, 'Ayrıca kulüplere transfer noktasında daha faydalı olacaktır. Devre arasında burada Antalyaspor'un da içinde yer aldığı hazırlık maçları planlıyoruz. Talebimiz kabul görürse devre arasındaki kamp süresi bir hafta daha uzayacaktır. Antalyaspor olarak bu isteğimizi belirttik' dedi.
'Kupa maçları Antalya'da oynanabilir'
Devre arasında birçok kulübün Antalya'da kamp yaptığını hatırlatan Öztürk, 'Ziraat Türkiye Kupası maçlarının Antalya'da oynanması kulüpler için de faydalı olur. Kulüpler ekstra masraftan kurtulur' diye konuştu.
'Kısa kamp dönemleri, turnuvaları engelliyor'
Devre arasında kampa gelen takımların Türkiye'ye ciddi bir kazanç sağladığını kaydeden Öztürk, 'Son dönemde yabancı takımların kamp dönemleri için Türkiye'yi tercih etmemelerinin nedenlerinden biri bizim takımlarımızın kamp döneminin kısa olmasıdır. Bu nedenle yabancı takımlar hazırlık maçı yapamıyor. Özellikle Rus kulüpleri kendi liglerindeki takımlarla hazırlık maçı yapmak istemiyorlar. Böyle olanakları olmadığı için de bizi tercih etmiyorlar' ifadelerine yer verdi.
'Uzamayla birlikte büyük kulüpler gelebilir'
Devre arasında Avrupalı büyük kulüplerin katılacağı bir turnuva yapmayı düşündüklerini ve bu noktada İskoçya'nın Celtic Kulübü ile görüştüklerini kaydeden Öztürk, 'Bizde devre arasının kısa olması nedeniyle onlarla hazırlık maçı yapmak sıkıntı oluyor. Ama bizde devre arasında 1 haftalık ek uzama olursa 4'lü turnuvalar organize edebiliriz. Ülkemizin de böyle bir organizasyona ihtiyacı var. Antalyaspor ve diğer takımlarımız bu turnuva içinde yer alabilir' dedi.
'Marka değerimizi arttırmalıyız'
Antalyaspor Yönetimi olarak en büyük hayallerinden birinin kentteki futbol altyapısının dünya kulüpleri tarafından değerlendirilmesini sağlamak olduğunu vurgulayan Öztürk, 'Antalya şehrinin dünya futbol piyasasına katkısı çok büyük ama daha da büyütmek gerekiyor. Bu kapsamda uluslararası organizasyonları almak ve büyük takımları getirebilmek lazım. Şimdi büyük takımlar gelmek için bizden para istiyorlar. Ama marka değerimiz artarsa onlar para ile gelecekler. Bu türlü hazırlık maçları ve 4'lü turnuvaların ülkemiz futboluna faydası olacağını düşünüyoruz' değerlendirmesini yaptı.EN ÇOK OKUNANLAR

Bulak: 'Golleri nereden yiyeceğimizi biliyordum'

1 Bulak: 'Golleri nereden yiyeceğimizi biliyordum'

İki kız arkadaşı taciz eden sanıklar serbest bırakıldı

2 İki kız arkadaşı taciz eden sanıklar serbest bırakıldı

Alkollü sürücü dehşet saçtı : 1 ölü, 1 yaralı

3 Alkollü sürücü dehşet saçtı : 1 ölü, 1 yaralı

Akın Çorap Giresunspor'da 3 puan sevinci yaşanıyor

4 Akın Çorap Giresunspor'da 3 puan sevinci yaşanıyor

Ayvalık'ta aynı ormanda bir yangın daha çıktı

5 Ayvalık'ta aynı ormanda bir yangın daha çıktı

Ayvalık'ta ki orman yangınında bilanço 15 hektar alan yandı

6 Ayvalık'ta ki orman yangınında bilanço; 15 hektar alan yandı

Osmaneli Çerkeşli Gölet'inde balık tutarken düştüğü suda boğuldu

7 Osmaneli Çerkeşli Gölet'inde balık tutarken düştüğü suda boğuldu

Amasya'da yolcu otobüsü yandı

8 Amasya'da yolcu otobüsü yandı

Kuşadası'nda eski jandarma binasında yangın

9 Kuşadası'nda eski jandarma binasında yangın

Alkollü sürücü aracıyla kavşağa çıktı: 2 yaralı

10 Alkollü sürücü aracıyla kavşağa çıktı: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER