Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

İstanbul haber: Bakan Müezzinoğlu: 'Gelir desteğini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından dev

İstanbul haber: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gelir desteğini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından devralacaklarını belirterek, 'Gelir testi süreçlerinde yeşil kart dolayısıyla istihdamın olumsuz etkilenmesi veya kayıtdışılığın etkisini daha alt noktalara çekebilmek istiyoruz' dedi.

Bakan Müezzinoğlu: 'Gelir desteğini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından dev
İstanbul haber:
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) düzenlediği İhracat Zirvesi 2016'ya katıldı. Zirveye Bakan Müezzinoğlu'nun yanı sıra, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, bakanlık müsteşarları ve ihracatçılar katıldı. Zirvede bir konuşma yapan Bakan Müezzinoğlu, son 150 yıldır daha çok alın terinin kutsallığının konuşulduğunu ancak 'akıl teri'nin de kutsal olduğunu belirterek, 'Akıl teri ile alın terinin kutsallığını, hak ve hakkaniyetini dengede tutabilecek, sağ ve sol ayağın birlikte sağlıklı yürüyüşünü başarabilecek bir mantaliteyi kurgulayabilmek gerekiyor' dedi.
Bakan Müezzinoğlu, 'Kıdem tazminatında yalnız 'Alınteri çok kutsaldır ve onun her türlü hakkını korumalıyız. Elde ettiğimiz gücü veya kazanımları merkezde tutarak bir yolculuk yapmak istiyoruz' dersek, bu bizi bir süre daha götürebilir ama bir süre sonra sıkıntıya sokar. Bu nedenle akıl terinin ve bu anlamdaki girişimin hak ve hukukunu koruyan, ikisini birlikte sağlıklı götürebilen, çatışan değil, birlikte var olan ve güçlü olan bir yapıyı yönetim mentalitemize yerleştirmemiz lazım. Hiçbir işyeri işçisiz olamayacağına göre, hiçbir çalışan ve işçi işyersiz olamayacağına göre, birbirini tamamlayan, bütünleyen ve birlikte hak ve hukuklarını koruyabilen, bize de bu anlamda sağlıklı hakemlik sağlayan bir rolü inşallah önümüzdeki dönemde yerine getirebilmeyi arzu ediyoruz' ifadelerini kullandı.
'Gelir desteğini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından devralacağız'
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 'Yeşil kart ve toplum yararına çalışma programlarının istihdama olumsuz yönde etkileri bulunduğuna dair konular bakanlığa geldi. Önümüzdeki yıl inşallah gelir desteğini bakanlık olarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından devralacağız. Gelir testi süreçlerinde yeşil kart dolayısıyla istihdamın olumsuz etkilenmesi veya kayıt dışılığın etkisini daha alt noktalara çekebilmek istiyoruz' şeklinde konuştu.
Bakan Müezzinoğlu, 'Evlilikte 40 yılı doldurmuş bir kardeşiniz olarak, hanımın taleplerinin hiç bitmediğini bilen biri olarak, sizlerin talepleri, şikayetleri hiç bitmeyecek, ama önemli olan dün neredeydik, bugün neredeyiz, yarın nerede olmak istiyoruz ve o 40 yıla baktığımızda nereden nereye geldiğimizi, son 14 yıla baktığımızda nereden nereye geldiğimizi görebilmek, bununla yetinmeyip nereye gitmek istediğimiz hedefini korumak, gitmek istediğimiz yerde de beraber yolculuğu, aynı aile hayatında olduğu gibi sonuna kadar beraber gidebilmeyi başarabilmek gerekiyor' diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

İkisi de tamam

1 İkisi de tamam

Samsunspor Tutu telefon trafiğinde

2 Samsunspor: Tutu telefon trafiğinde

Samsunda bıçaklı kavga 1i ağır 3 yaralı

3 Samsun'da bıçaklı kavga: 1'i ağır 3 yaralı

Samsunda başarı çıtası yükseliyor  Zirveye tırmandı

4 Samsun'da başarı çıtası yükseliyor : Zirveye tırmandı

Samsunspor Samsunspor bayramlaştı

5 Samsunspor: Samsunspor bayramlaştı

Vakit az kaldı

6 Vakit az kaldı

Kulüpler anlaşsın hemen imza atarım

7 Kulüpler anlaşsın hemen imza atarım

2 yabancı 3 yerli transfer

8 2 yabancı 3 yerli transfer

Issiar Dia, Evkur Yeni Malatyasporda

9 Issiar Dia, Evkur Yeni Malatyaspor'da

Bugün hava nasıl olacak

10 Bugün hava nasıl olacak?


SIRADAKİ HABER