HaberlerSamsun'a yapılacak yeni cezaevinde çalışmalar hızlandı

Samsun'a yapılacak yeni cezaevinde çalışmalar hızlandı

Samsun'un Kavak ilçesinde 2017 yılında yapımına başlanacak olan 2 bin kişilik cezaevi projesi için Adalet Bakanlığı teknik ekibini Kavak'ta incelemelerini tamamladı.

Samsun'a yapılacak yeni cezaevinde çalışmalar hızlandı

İncelemeler sonucunda hiçbir pürüzün bulunmadığını belirten Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “İlçemize çok büyük fayda sağlayacağına inandığım tabiri caizse bacasız fabrikamız hayırlı olsun” dedi.

300 dairelik lojman yapılacak

İlçeye yapılacak olan cezaevinin yanı sıra 300 dairelik lojmanın da yapılacağının müjdesini veren Sarıcaoğlu, “Elbette ki hiçbirimiz istemeyiz cezaevleri çoğalsın ancak bir cezaevi yapılacaksa bunu da ilçeme getirmek için tüm mücadelemi sonuna kadar veririm. Çünkü bir cezaevi demek ilçedeki ekonominin hareketlenmesi demektir. Konut ve arsa fiyatlarının artması demektir. Cezaevi civarında bulunan tüm arsaların değeri çok fazlasıyla artacak. Yine ilçe esnafımızdan alışverişler yapılacak. Cezaevindeki yakınını görmeye gelen birisi ilçemizde konaklayacak, ilçemizden alışveriş yapacak. Cezaevinin yapılacağını duyan bir yatırımcı ilçede otel yapımına başladı bu otelimizin de açılışını yine hep birlikte yapacağız. Cezaevinin adı dahi ilçede hareketlenmeye yol açıyorsa kendisi geldiğinde emin olun gözle görülür çok büyük farklılıklar yaşayacağız. Cezaevinin personeli için 300 dairelik lojman yapılacak buda ilçemizin kentsel dönüşüm anlamında çok ileriye gitmesi demek” dedi.

İlçeye faydası olacak ne varsa o işin ucundan tutup gelmesi için bütün çabasını harcayacağını ifade eden Sarıcaoğlu, “Tüm hemşerilerimin gönlü rahat olsun. 2017 yılında başlayacak olan cezaevi çalışmalarının yanı sıra 2017 yılında hemşerilerime çok daha güzel sürprizlerimiz olacak. Çalışmalarda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemizde incelemeler yapmak için gelen Adalet Bakanlığı Teknik ekibine de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}