HaberlerSamsun'dan önemli uyarı! Altın bozdurmak için doğru zaman

Samsun'dan önemli uyarı! Altın bozdurmak için doğru zaman

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, ABD'de yaşanan seçimlerin ardından dalgalanan ekonomide yükselen altın fiyatlarıyla birlikte altın bozdurmayı düşünenler için doğru zaman olduğunu söyledi

Samsun'dan önemli uyarı! Altın bozdurmak için doğru zaman

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, Amerika Birleşik Devleti'nde yaşanan sürpriz seçimlerin dünya ekonomisindeki etkilerinin Türkiye'deki altın fiyatlarına da yansıdığını söyledi.

Özman, ''Altın bozdurmak için hala çok iyi bir zaman. Bu rakamlar avantajlı fiyatlar'' diye konuştu.

ALTIN DAHA FAZLA YÜKSELMEZ
Donald Trump'un ABD başkanı seçilmesinin dünyada travma yarattığını kaydeden Özman, ''Amerika'nın belli bir maliye politikası vardı ama bambaşka bir ekolden gelen Trump'ın seçilmesiyle olağan maliye politikasının devam edemeyeceği endişesini yarattı. Bu da Avrupa ve bizim gibi gelişmekte olan ülkelerin ekonomisini olumsuz etkiledi. Belirsizlikle birlikte dolarda Türkiye'de 3 lira 31 kuruşa kadar yükselişe neden oldu. Altındaysa Clinton'un seçilmesiyle düşüş olacak diye bekleniyordu ama tam tersi olunca altında yükseliş oldu. Obama ve Trump bir araya gelene dek de altın yükselişi sürdü ancak maliye politikasının değişmeyeceği görüntüsü altın fiyatlarını geriye çekmeye başladı. İnsanlar altın fiyatlarının daha da yükseleceğini düşünüp henüz bozdurmaya başlamaladılar. Ama altın bozdurmak için hala çok iyi bir zaman. Bu rakamlar avantajlı fiyatlar. Bundan sonra dünyada ons altın fiyatlarının daha da yükseleceğini tahmin etmiyoruz. Dünyada altın fiyatları 2 yıldır bin 300 doların altında. Altın fiyatlarının yükselmesi kaos ve savaş ortamına bağlı. Ortadoğu'da veya dünyadaysa daha büyük bir kaosun olma ihtimali yok'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}