Ordu haber: TEOG sınavına girecek öğrenciler dua ve moral kahvaltısında buluştu

Ordu haber: Fatsa Orta Büyük Cami din görevlilerince düzenlenen programda, TEOG sınavına girecek öğrenciler sabah namazında dua ve moral kahvaltısında buluştu.

TEOG sınavına girecek öğrenciler dua ve moral kahvaltısında buluştu

Gelecek hafta Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına girecek olan 8. sınıf öğrencileri kendilerine yapılan davet üzerine bugün sabah namazına geldiler. Fatsa Orta Büyük Cami din görevlileri burada onlara manevi destek olmak amacıyla namazdan önce Fetih suresi okudular ve ardından dua yaptılar. Topluca duanın ardından yine hep birlikte sabah namazı kılındı, son olarak öğrenciler kendilerine ikram edilen kahvaltı sonrası evlerine döndü.
Yapılan etkinlikle ilgili konuşan Fatsa İlçe Müftüsü Hüseyin Can, 'Öğrenciler için hazırlanan bu programa biz de koşarak geldik. Burada Kur'an-ı Kerim okundu, dualar yapıldı ve öğrencilerimizle birlikte kahvaltı yaptık. İnşallah bu etkinlik çocuklarımızın gençlerimizin gönüllerine kalplerine nakşedilmiş olacak ve bunu da unutmayacaklar. Burada yapılan dualara göre sınava daha moralli bir şekilde girecekler. Sınav zamanına kadar daha inançlı, planlı ve programlı bir şekilde hazırlanacaklar, sonra da istedikleri hedefe ulaşmış olacaklar inşallah. Ülkemizin her tarafı güzel, insanları da güzel. Güzel mekanlarda güzel programlar yapılsın ki Türkiye daha çok gelişsin ve büyüsün diye dua ediyoruz' dedi.
Projenin mimarı Orta Büyük Cami İmam Hatibi Necati Ergül ise TEOG sınavı öncesi öğrencilerle buluşmak için böyle bir program yaptıklarını ifade ederek, 'Daha önce de benzeri etkinlikler yapmıştık ancak bunun bir anlamı var önemi vardı. Bunun önemi çocuklarımız tevekkül doğrultusunda girecekleri sınavda önce çalışıp sonra da dua etmeleri ve tevekkül noktasında Allah'tan talepte ve niyazda bulunmalarını o bilinçle yetişmelerini arzu ediyorduk ki hakikaten çok güzel bir katılımla programınızı gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra da daha farklı programlarda gençlerimize ve ilçemize katkılarımız devam edecek. Öğrencilerimize TEOG sınavında başarılar diliyoruz' diye konuştu.
Sabah namazı programına katılan öğretmen ve öğrenciler de öğrencileri sınav stresinden uzak tutmak için çok faydalı bir program olduğunu ve bu programı icra eden kişilere teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

TEOG sınavına girecek öğrenciler dua ve moral kahvaltısında buluştuEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

3 Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsunlu şehit kendini feda etmiş

4 Samsunlu şehit kendini feda etmiş

Samsun şehidini gözyaşlarıyla karşıladı

5 Samsun şehidini gözyaşlarıyla karşıladı

Samsunspor'a sponsor aranıyor

6 Samsunspor'a sponsor aranıyor

Samsun merkezli 3 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 7 gözaltı

7 Samsun merkezli 3 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 7 gözaltı

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

8 Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

9 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Başkanın inadı...

10 Başkanın inadı...


SIRADAKİ HABER