HaberlerSamsun için seferberiz

Samsun için seferberiz

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, 'Bakanımız, Genel Başkan Yardımcımız, 4 milletvekili, 17 belediye başkanı ve tüm teşkilatlarımız, birlik ve beraberlik içinde Samsun için seferber olduk ve tüm gücümüzle çalışıyoruz' dedi

Samsun için seferberiz

AK Parti Samsun Milletvekili, TBMM Dilekçe komisyonu üyesi ve Türkiye-Şili Parlamentoları Arası Dostluk Grubu Başkanı Orhan Kırcalı gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Kırcalı, 

"FETÖ milletimize ihanet etmiştir, ülkemize ihanet etmiştir, manevi değerlerimize ihanet etmiştir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, başbakanımız ve hükümetimizin kararlı tutumu ile milletimiz bu ihaneti yok etmiştir. FETÖ ile mücadelede her şey adaletle yürütülüyor. Bu ihanet çetesinin mensupları hesap vereceklerdir. Zihnini ve gönlünü Pensilvanya’daki haine tapulamış olanların ülkemiz ve milletimizle bir irtibatı kalmamıştır. Tespit edilenler zaten adalet önünde hesap veriyor" dedi.

KAYBEDECEK VAKİT YOK
Kırcalı, Yenikapı ruhunun devam etmesi gerektiğini söyleyerek "FETÖ musibetinden kurtuldukça ülkemizin önü açılıp ufku aydınlanmaktadır. Türkiye bugün 15 Temmuz’dan daha güçlüdür. Yenikapı ruhu devam etmelidir. Bu ülkemizin geleciği açısından çok önemlidir.” diye konuştu.
Başkanlık sistemine değinen Kırcalı, "Sadece bugünü düşünerek hareket edemeyiz. Geleceği de düşünmek boynumuzun borcudur. Türkiye’nin krizler ve kaoslarla kaybedecek vakti yoktur. İstikrar içerisinde hızlı bir şekilde milletimizin refah seviyesini artırmalıyız. Başkanlık sistemi ve yeni bir anayasa gerektiğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

BİR VE BERABERİZ
Kırcalı, Samsun için bir ve beraber olduklarını ifade ederek, "Samsun’da Bakanımız, Genel Başkan yardımcımız ile 6 milletvekiliyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte 17 belediye başkanımız, il başkanımız, ilçe başkanlarımız, kadın ve gençlik kollarımız, belediye meclis üyelerimiz, mahalle başkanlarımız ve tüm teşkilat kademelerimiz ile birlikte bir ve beraberiz. Samsun için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızla OMÜ bünyesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bafra'da İşletme Fakültesi, Çarşamba'da İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi kuruldu. Bafra MYO, Laboratuvar ve Veteriner Sağlık Programı, Bankacılık ve Sigortacılık Programı, Geleneksel El Sanatları Programı, İş Sağlığı ve Güvenliği, Havza MYO, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı, Samsun MYO, Giyim Üretim Teknolojisi Programı Bölümleri açıldı. İlkadım, Çarşamba ve Havza ilçelerimizde birinci basamak sağlık hizmeti kompleksleri, İlkadım, Çarşamba ve Vezirköprü ilçelerimizde ise Huzurevi; engellilerimize yönelik tesisler, TEİAŞ olarak 30.895.561 TL tutarında Yakakent ve Terme ilçelerimizin de içerisinde olduğu enerji yatırımları ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız destekli 19 Mayıs, Kavak, Salıpazarı, Terme, İlkadım, Vezirköprü, Çarşamba ve Tekkeköy ilçelerimizde sağlık meslek lisesi, imam hatip lisesi, anadolu lisesi ve ilköğretim okulları olmak üzere 218 derslikli 14 adet okulumuz yapılıyor" diye konuştu.


HİZMETLER KESİNTİSİZ
Kırcalı açıklamasını şöyle sürdürdü: "19 Mayıs Yörükler Sahil Etüt Projeleri onaylandı. Çalışmalar tamamlandığında ise ihaleye çıkacak. Yakakent Kozköy ve Çatalçam Sahil Tahkimat Projesi’nin etüt projeleri tamamlandı. Yapım ihalesine çıkacak. 19 Mayıs Bafra arası yol aydınlatmasının yapımı tamamlandı. 224 ada 53 parsel nolu ve 42.652 m2 yüzölçümlü taşınmazın Bafra Açık Ceza İnfaz Kurumu İş Yurdu Hizmetlerinde kullanılmak üzere Adalet Bakanlığına tahsisi yapıldı. Bafra’ya 5 km uzaklıktaki Türbe köyünde bulunan Emir Mirza Bey Türbesinin restorasyonu, Bafra Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmet Binası Yapımı, Bafra Ziraat Odası hizmet binası ve üretici birliklerini aynı çatı altına toplayacak çalışma için arsa tahsisi ile Bafra Liman Gölü Sahil Tahkimat Etüt Projesi gerçekleşecek. Ayrıca 117.367.253 TL tutarında 21 adet hükümet konağı, emniyet binası, 112 acil hizmet binası, okul, okul atölyesi ve spor salonu mobese gibi yatırımlar ilçelerimizde yapılıyor. Vakıflar Bölge müdürlüğümüz tarafından 3 âdeti Bafra’da olmak üzere Lâdik, Çarşamba, Vezirköprü, İlkadım, Terme ve Havza ilçelerimizde 19 proje bulunuyor. Bunların bir kısmı tamamlandı bir kısmı devam ediyor bir kısmı ise proje aşamasındadır. Gençlik ve spor Bakanlığımız tarafından 2011-2016 tarihleri arasında 63 proje hayata geçirilmiştir. Bir kısmının yapımı devam ediyor. Ayrıca Bakanlığımız tarafından Kavak, Canik, Alaçam, Çarşamba ve Tekkeköy ilçelerimizde 5 adet 1900 kapasiteli yurt yapılması projelendirildi. Bafra Ovası Arazi Tapulaştırma Projeleri tamamlandı. Bafra ve Alaçam A.T ve TGİH Tamamlama projeleri ise devam ediyor. Karayolları Bölge müdürlüğümüz şu anda 10 adet 1.543.800.884 TL tutarında proje yürütülmekte olup bu projelerin fiziki gerçekleştirme oranı % 89’dir. 1.329.381.080 TL harcama yapılmıştır. DSİ bünyesinde Bafra, Çarşamba, Lâdik, Vezirköprü ve 19 Mayıs ilçelerimizde 2015 yılı içerisinde 90.280.000.TL yatırım yapıldı. 9 adet proje tamamlandı. 2016 yılında 25 adet çalışma planlanmıştır. Bafra ve Kavak OSB için ger türlü desteği veriyoruz. Kısacası hizmetlerimiz kesintisiz olarak yapılmaktadır."

SIRADAKİ HABER
}