Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ordu haber: Gençlerden önemli proje

Ordu haber: Ordu'nun Fatsa ilçesinde ilki gerçekleşen ve 19 okulda Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan KPSS sınavını Fatsa Gençlik Merkezi üyeleri fırsata dönüştürdüler.

Gençlerden önemli proje
Ordu haber:
'Genç Dönüşüm' ve 'Tek Kullanımlık Sanma, Çöpe Atmaya Kalkma' sloganlarıyla başlatılan Genç Dönüşüm projesi ile gençler arasında yardımlaşma ve gönüllülük duyarlılığının arttırılması, sınavlarda kullanılan kalemlerin israf edilmemesi amacında Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde başlatılan ve yürütülen projede gönüllü gençler sınavlarda dağıtılan kalemlikleri sınav bitiminde kapılara koydukları 'Genç Dönüşüm' kutularına atarak bilmeden de olsa bir çocuğun gülümsemesini sağladılar.
Fatsa Gençlik Merkezi Müdürü Beraat Şahin yaptıkları etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, 'Gençlik merkezlerinde çok sayıda proje ve çalışmaya imza atan Gönüllük Kulübü üyesi Fatsalı genç arkadaşlar 38 kişilik bir ekiple 19 okulda bu çalışmayı yürüttüler. Bu sadece Fatsa'da değil tüm ülke genelinde yürütülmekte olan geniş çaplı ve uzun bir zamanı kapsayan proje, dört bir yanından yüz binlerce kalemlik toplanarak ihtiyaç sahibi binlerce çocuğun sevindirilmesi sağlanacak. Bizler daha önce bu tür sınavlarda gençlerimizle Ünye ve Ordu'daki sınav merkezi okullarda bu çalışmayı gerçekleştirerek kalemlikleri sahiplerine ulaştırıyorduk. Ancak, Fatsa'da bu sınavın olmasını fırsata çevirerek tüm okullara gençler dağılarak üzerine düşeni yaptılar. Sosyal, kültürel ve sanatsal alanda gençlik faaliyetleriyle alakalı olarak yönetmelik ve kanunlarla yetkilendirilmiş kurum olan gençlik merkezlerinde bu tür çalışmalarla ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya ve yanlarında imkanlar ölçüsünde yer almaya çalışıyoruz. Dün yaptığımız etkinlikte toplam 1000 adet kalem seti toplanmış olup, 1000 çocuğun yüzünün gülmesine sebep olacak çalışmayı yürüten genç kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum' dedi.

Gençlerden önemli projeEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun yükünü Gazi çekiyor

1 Samsun'un yükünü Gazi çekiyor

Samsun Haber Samsunda 11 kattan düşen liseli hayatını kaybetti

2 Samsun Haber: Samsun'da 11. kattan düşen liseli hayatını kaybetti

Samsun Haber Samsunda trafik kazası 1 ölü, 2 yaralı

3 Samsun Haber: Samsun'da trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Farklı nedenler var

4 Samsunspor :Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Farklı nedenler var'

Samsun Haber Samsunda kamyon devrildi 1 yaralı

5 Samsun Haber: Samsun'da kamyon devrildi: 1 yaralı

Samsun Haber Cami göçüğünde hem eşini hem babasını kaybetti

6 Samsun Haber: Cami göçüğünde hem eşini hem babasını kaybetti

Samsunda intihar girişimi

7 Samsun'da intihar girişimi

Emeklinin intibak umudu

8 Emekli'nin 'intibak' umudu

Samsun Haber İşçilere hazin tören

9 Samsun Haber: İşçilere hazin tören

Karadenizde hortum çatıları uçurdu

10 Karadeniz'de hortum çatıları uçurdu


SIRADAKİ HABER