HaberlerOrdu HaberleriGençlerden önemli proje

Gençlerden önemli proje - Ordu Haberleri

Ordu'nun Fatsa ilçesinde ilki gerçekleşen ve 19 okulda Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan KPSS sınavını Fatsa Gençlik Merkezi üyeleri fırsata dönüştürdüler.

Gençlerden önemli proje

'Genç Dönüşüm' ve 'Tek Kullanımlık Sanma, Çöpe Atmaya Kalkma' sloganlarıyla başlatılan Genç Dönüşüm projesi ile gençler arasında yardımlaşma ve gönüllülük duyarlılığının arttırılması, sınavlarda kullanılan kalemlerin israf edilmemesi amacında Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde başlatılan ve yürütülen projede gönüllü gençler sınavlarda dağıtılan kalemlikleri sınav bitiminde kapılara koydukları 'Genç Dönüşüm' kutularına atarak bilmeden de olsa bir çocuğun gülümsemesini sağladılar.
Fatsa Gençlik Merkezi Müdürü Beraat Şahin yaptıkları etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, 'Gençlik merkezlerinde çok sayıda proje ve çalışmaya imza atan Gönüllük Kulübü üyesi Fatsalı genç arkadaşlar 38 kişilik bir ekiple 19 okulda bu çalışmayı yürüttüler. Bu sadece Fatsa'da değil tüm ülke genelinde yürütülmekte olan geniş çaplı ve uzun bir zamanı kapsayan proje, dört bir yanından yüz binlerce kalemlik toplanarak ihtiyaç sahibi binlerce çocuğun sevindirilmesi sağlanacak. Bizler daha önce bu tür sınavlarda gençlerimizle Ünye ve Ordu'daki sınav merkezi okullarda bu çalışmayı gerçekleştirerek kalemlikleri sahiplerine ulaştırıyorduk. Ancak, Fatsa'da bu sınavın olmasını fırsata çevirerek tüm okullara gençler dağılarak üzerine düşeni yaptılar. Sosyal, kültürel ve sanatsal alanda gençlik faaliyetleriyle alakalı olarak yönetmelik ve kanunlarla yetkilendirilmiş kurum olan gençlik merkezlerinde bu tür çalışmalarla ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya ve yanlarında imkanlar ölçüsünde yer almaya çalışıyoruz. Dün yaptığımız etkinlikte toplam 1000 adet kalem seti toplanmış olup, 1000 çocuğun yüzünün gülmesine sebep olacak çalışmayı yürüten genç kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum' dedi.

Gençlerden önemli proje

SIRADAKİ HABER
}