Ordu haber: Gençlerden önemli proje

Ordu haber: Ordu'nun Fatsa ilçesinde ilki gerçekleşen ve 19 okulda Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan KPSS sınavını Fatsa Gençlik Merkezi üyeleri fırsata dönüştürdüler.

Gençlerden önemli proje

'Genç Dönüşüm' ve 'Tek Kullanımlık Sanma, Çöpe Atmaya Kalkma' sloganlarıyla başlatılan Genç Dönüşüm projesi ile gençler arasında yardımlaşma ve gönüllülük duyarlılığının arttırılması, sınavlarda kullanılan kalemlerin israf edilmemesi amacında Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde başlatılan ve yürütülen projede gönüllü gençler sınavlarda dağıtılan kalemlikleri sınav bitiminde kapılara koydukları 'Genç Dönüşüm' kutularına atarak bilmeden de olsa bir çocuğun gülümsemesini sağladılar.
Fatsa Gençlik Merkezi Müdürü Beraat Şahin yaptıkları etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, 'Gençlik merkezlerinde çok sayıda proje ve çalışmaya imza atan Gönüllük Kulübü üyesi Fatsalı genç arkadaşlar 38 kişilik bir ekiple 19 okulda bu çalışmayı yürüttüler. Bu sadece Fatsa'da değil tüm ülke genelinde yürütülmekte olan geniş çaplı ve uzun bir zamanı kapsayan proje, dört bir yanından yüz binlerce kalemlik toplanarak ihtiyaç sahibi binlerce çocuğun sevindirilmesi sağlanacak. Bizler daha önce bu tür sınavlarda gençlerimizle Ünye ve Ordu'daki sınav merkezi okullarda bu çalışmayı gerçekleştirerek kalemlikleri sahiplerine ulaştırıyorduk. Ancak, Fatsa'da bu sınavın olmasını fırsata çevirerek tüm okullara gençler dağılarak üzerine düşeni yaptılar. Sosyal, kültürel ve sanatsal alanda gençlik faaliyetleriyle alakalı olarak yönetmelik ve kanunlarla yetkilendirilmiş kurum olan gençlik merkezlerinde bu tür çalışmalarla ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya ve yanlarında imkanlar ölçüsünde yer almaya çalışıyoruz. Dün yaptığımız etkinlikte toplam 1000 adet kalem seti toplanmış olup, 1000 çocuğun yüzünün gülmesine sebep olacak çalışmayı yürüten genç kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum' dedi.

Gençlerden önemli projeEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

4 Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

Fotoğraf flu...

5 Fotoğraf flu...

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

6 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsunspor'un rakibi moralli

7 Samsunspor'un rakibi moralli

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

8 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Samsunspor'a Uğur'lu yardım

9 Samsunspor'a Uğur'lu yardım

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

10 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti


SIRADAKİ HABER