Bafra'da istihdam seferberliği

Samsun Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ile İŞKUR Bafra Şube Müdürlüğü' arasında imzalanan protokollere istinaden istihdam seferberliği başlatıldı.

Bafra'da istihdam seferberliği

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar, Genel Sekreter Talip Şahin, Bafra İŞKUR Müdürü Yakup Ergenlik ve Bafra İŞKUR Müdür Yardımcısı Cemal Özer katıldı.

Bafra İŞKUR Müdürü Yakup Ergenlik, "Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında etkin şekilde işleyen bir işbirliği tesis edilerek, işverenlere yönelik etkili danışmanlık hizmetleri sunulması, işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu niteliklerde iş gücü temin edilmesini yardımcı olmak için iş arayanlara yönelik danışmanlık hizmeti sunulması amaçlanmaktadır. Mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara yönelik kurs düzenlenmesi ile mesleki eğitim ve tecrübe kazandırılma çalışmaları yapılması ve nihayetinde iş arayanların istihdam edilmelerinin, işverenlerin ihtiyaç duydukları nitelikli iş gücünün temin edilmesinin sağlanması amacı ile 18 Ağustos 2016 tarihinde Ankara’da protokol imzalanmıştır" dedi.

Bafra TSO Başkanı Göksel Başar yaptığı açıklamada, "Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ve Bafra İŞKUR Hizmet Müdürlüğü'nün imkanlarının birlikte harekete geçirilmesinin amaçlandığı bu mutabakat ile Hizmet alanımız içinde bulunan Bafra, 19 Mayıs, Alaçam ve Yakakent ilçelerinde konuyla ilgili çalışmaların koordine edilmesi amacıyla Bafra İŞKUR ve Bafra TSO tarafından ‘Çalışma Grubu’ oluşturulmuş. Bafra TSO tarafından işbaşı eğitim programları ve mesleki eğitim kursu talep eden işletmelerin talepleri alınması sağlanacak olup, ilçemizde düzenlenecek girişimcilik eğitimlerinin planlanması başta olmak üzere istihdam arttırıcı diğer bütün faaliyetlere yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir" diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta son durum ne Fındık fiyatları ne kadar İşte güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta son durum ne? Fındık fiyatları ne kadar? İşte güncel fındık fiyatları

Terör listesinde 5 Karadenizli

2 Terör listesinde 5 Karadenizli

İş yerinde kanlı infaz

3 İş yerinde kanlı infaz

Samsunlu akademisyen yaşam savaşını kaybetti

4 Samsunlu akademisyen yaşam savaşını kaybetti

Samsun'da ByLock operasyonu: 11 gözaltı

5 Samsun'da ByLock operasyonu: 11 gözaltı

İsmail Küçükkaya hakkında flaş gelişme

6 İsmail Küçükkaya hakkında flaş gelişme

Samsun'da baltalı bıçaklı infaz!

7 Samsun'da baltalı bıçaklı infaz!

Samsun'da ilginç evlilik teklifi

8 Samsun'da ilginç evlilik teklifi

Samsun'da nefes aldıracak proje

9 Samsun'da nefes aldıracak proje

Samsun masum sayılır

10 Samsun masum sayılır...


SIRADAKİ HABER