Adana haber: Şehit yakınları ve gazilere bina tahsis edildi

Adana haber: Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi, Başkan Hüseyin Sözlü'nün bir süre önce kamuoyuna duyurduğu gibi, Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kürek İhtisas Kulübü binasına taşındı.

Şehit yakınları ve gazilere bina tahsis edildi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi'nin yer soruna çözüm bulmak için, Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisas Kulübü binasının kendilerine tahsis edilmesiyle ilgili verdiği söz yerine getirildi.
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi'nin yeni hizmet binasının açılışı törenle gerçekleştirildi. Törene Başkan Hüseyin Sözlü'nün yanı sıra Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Muhammed Çetin, derneğin eski yöneticileri ve üyeleri, şehit yakınları, gaziler, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve Adanalılar katıldı.
Hürmet ve dayanışma için önemli
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bugün yaşanılan coğrafyanın büyük bedeller ödendikten sonra Türk Milleti'ne vatan olduğunu belirtti. Başkan Hüseyin Sözlü, 'Coğrafyamızın vatanımız olarak kalması için de hala büyük bedeller ödüyoruz. Medeniyetler, kavimler mezarlığı olan Anadolu'da, Cenab-ı Allah'ın da lütfuyla, bin yıldan fazla kalan tek millet, medeniyet, kültür Aziz Türk Milleti'dir. Bunu sağlayan da şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Anadolu'yu yurt tutmanın bedeli, pahalı bir şekilde yine milletimiz tarafından ödenmektedir. Bu bedeli ödeyen Azil Türk Milleti 'nin dışında, bu bedeli fert olarak ödeyen şehitlerimize, onların yakınlarına, gazilerimize, muhakkak ki minnet borcumuz var. Şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz ama dayanışma içinde olarak, onlara sonsuz hürmet ettiğimizi, onları sevdiğimizi ve yanlarında olduğumuzu hissettirebiliriz. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Şehit ve gazilerimizin birbirleriyle ve toplumla dayanışmasında, acıların hafifletilmesinde rol oynayan Harp Malulü Gaziler ve Şehitler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, önemli bir misyonu yerine getiriyor. Bu dayanışmada onlara ev sahipliği yapacak güzel bir mekan gerekiyordu. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, Adana'daki gazilerimizin ve şehit yakınlarının mekan problemini çözmeyi görev bildik. İnşallah daha büyük bir yeri de yaparız' dedi.
Türk ordusuna hizmet etmenin şerefini yaşıyoruz
Türk Ordusu'nun ve Türk Polisi'nin daima yanında olduklarını de ifade eden Başkan Hüseyin Sözlü, 'Çalıştığımız her dönemde, Türk Polisi ve Türk Ordusu'nun işini kolaylaştırmak için elimizden geleni yaptık.
Gönüllü çalışan arkadaşlarımız Türk Ordusu'ndan, Polis Teşkilatı'ndan takdirnameler kazandılar. Türk Ordusu'na hizmet etmenin şerefini yaşıyoruz. Allah gönüllü çalışan arkadaşlarımızdan razı olsun. Ateş çemberinin içine girmede bize görev düşerse hiç bir zaman çekinmeyiz. Gerek Adana'da, gerek ülkemizin her noktasında harp malulü gazilerimiz, onların yakınları ve şehit yakınlarının kıymeti biliniyor, onlara hürmet ediliyor. Bugün açılışını yaptığımız tesis de, Adana'da kendilerine, milletimizin hürmetinin nişanesi olsun. Hayırlı, uğurlu olsun. Varlığınızı burada sürdürürken bundan sonra da yanınızdayız' diye konuştu.
Genel başkandan, Başkan Sözlü'ye teşekkür
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran da, Adana şubelerinin yeni hizmet binasının açılışında Adana'da bulunmaktan onur ve gurur duyduğunu vurguladı. Uran, şunları söyledi:
'Genel Merkez olarak başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.'
Konuşmaların ardından dernek şube binasının açılışı yapıldı. Başkan Hüseyin Sözlü, dernek şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazdı. Başkan Sözlü, yazısını 'Gazi Mustafa Kemal'in emaneti Cumhuriyet'in ebedi bekçilerine hayırlı olsun' mesajıyla bitirdi.

Şehit yakınları ve gazilere bina tahsis edildiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

1 Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

2 Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

3 Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

Samsun'da bıçaklı saldırıya uğrayan kişinin aracı gasp edildi

4 Samsun'da bıçaklı saldırıya uğrayan kişinin aracı gasp edildi

Tosya İlçe Jandarma Komutanlığı 2 bin 750 kaçak sigara yakaladı

5 Tosya İlçe Jandarma Komutanlığı 2 bin 750 kaçak sigara yakaladı

Geminid meteor yağmuru Nilüfer'de izlendi

6 Geminid meteor yağmuru Nilüfer'de izlendi

İmtihan...

7 İmtihan...

Sakarya D-100'de trafik kazası: 2 yaralı

8 Sakarya D-100'de trafik kazası: 2 yaralı

Başkent'te freni boşalan alçı yüklü tır devrildi: 1 ölü

9 Başkent'te freni boşalan alçı yüklü tır devrildi: 1 ölü

Çeyrek asırı geride bırakan SMS'in sınırlı sayıda kullanıcısı kaldı

10 Çeyrek asırı geride bırakan SMS'in sınırlı sayıda kullanıcısı kaldı


SIRADAKİ HABER