Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Malatya haber: CHP'den hakarete suç duyurusu

Malatya haber: Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya Adliyesinde görevli bir çalışan hakkında sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret ettiği gerekçesiyle Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

CHP'den hakarete suç duyurusu
Malatya haber:
Partililer ile birlikte suç duyurusunda bulunduktan sonra il binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kiraz, 'Cumhuriyetin kurucusu olan bir partiye ve onun genel başkanına kimsenin hakaret etme yetkisi yoktur' dedi.
CHP'ye yönelik son dönemlerde sistemli saldırılar yapıldığını iddia eden Kiraz, 'Biz, Malatya Adliyesinde çalışan bir kişinin hem genel başkanımıza. hem partimize hem de partimizin kurucularına çeşitli hakaretlerde bulunduğunu tespit ettik. Bunun üzerine bu devlet memuru hakkında bir suç duyurusunda bulunduk. Son dönemlerde Cumhuriyet Halk Partisi'ne yönelik sistemli saldırılar yapılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi'ne bu saldırıların yapılmasına kimler müsaade ediyor, kimler buna destek veriyor, bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Biz, bunlara kimler cesaret veriyorsa onların da tespit edilip mutlaka hak ettikleri cezaları almasını istiyoruz' ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş kökleriyle Cumhuriyetin kuruluş köklerinin aynı olduğunu söyleyen Kiraz, 'Bu, bu zamana kadar gelmiştir. Biz bu ülkede barışın, kardeşliğin, özgürlüklerin, insan haklarının, vatanın ve demokrasinin en önemli savunucusuyuz. Bu ilkelerimizden de asla ve asla vazgeçmeyeceğiz ve ödün vermeyeceğiz. Biz bu değerleri savunurken bu saldırıların yapılması çok manidardır' diye konuştu.
'Bu saldırılara teslim olmayacağız'
Kiraz, yapılan saldırılara boyun eğmeyeceklerini kaydederek, 'Biz hiçbir saldırı karşısında boyun eğmedik, bu tür saldırılara da asla teslim olmayacağız. Hiç kimse Cumhuriyetin kurucusu olan bir partiye küfür etme hakkını kendinde göremez. Biz bunların karşısında gerek siyasi. gerekse hukuki olarak durmaya devam edeceğiz. Ben bu çirkin davranışta bulunan kişiyi ve kişileri kınıyorum. Hükümet yetkililerinin de bir an önce geçtiğimiz günlerde partiler arasında oluşan olumlu havaya katkıda bulunması ve bunu destekler yönünde ifadeler kullanmasını bekliyoruz. Çünkü hükümetin keskinleştirdiği söylem toplumun farklı kesimleri tarafından CHP'yi hedef alacak şekilde kullanılıyor. Bu ülkemizin geleceği açısından umut vadeden bir tablo değil, bir an önce siyasetteki bu tansiyonun düşmesi lazım' şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunsporda imzalar bugüne kaldı

1 Samsunspor: Samsunspor'da imzalar bugüne kaldı

Samsunspor Samsunspor tesislerinde hareketli saatler

2 Samsunspor: Samsunspor tesislerinde hareketli saatler

KADEFe tepki var

3 KADEF'e tepki var

Samsunspor Samsunspora bir iyi bir kötü haber

4 Samsunspor: Samsunspor'a bir iyi bir kötü haber

Kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulundu

5 Kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulundu

Sakınılan göz

6 Sakınılan göz...

Zehirlenen iş adamı verdiği iftar yemeğine katılamadı

7 Zehirlenen iş adamı verdiği iftar yemeğine katılamadı

Metorolojiden Samsuna uyarı

8 Metorolojiden Samsun'a uyarı

Otomobille minibüs çarpıştı 1 yaralı

9 Otomobille minibüs çarpıştı: 1 yaralı

Samsunspor Samsunsporda kongre günü

10 Samsunspor: Samsunspor'da kongre günü


SIRADAKİ HABER