Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tokat haber: Tokat 'Eye Tokat' projesi ile tanıtılacak

Tokat haber: İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Eye Tokat' projesinin Tokat'ın tanıtımına büyük katkı sağlanması hedefleniyor.

Tokat 'Eye Tokat' projesi ile tanıtılacak
Tokat haber:
Bir otelde düzenlenen 'Eye Tokat' web sitesinin tanıtımı Tokat Valisi Cevdet Can ve ilgili birimlerin daire müdürlerinin katılımı ile yapıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdurrahman Akyüz, İl Kültür Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeye İl Özel İdaresi'nin finansal destek verdiğini söyledi. Tokat'ın geniş çaplı tanıtımın yapmayı amaçlayan proje kapsamında sadece bilgisayar değil Kiosk ve Android, Apple Store uygulaması olarak tasarlandığını ifade eden Akyüz, 'eyetokat.com' tanıtım sitesinde Tokat'a ait birçok bilgiyi bulmanın mümkün olduğunu ifade ederek, 'Bu site interaktif Tokat, kent hakkında ve kültür rotası başlıklarıyla üç bölümden oluşmakta oluşmaktadır. Siteye girilerek şehirde bulunan yapılar hakkında sesli ve 360 derece görüntülü bilgi alınmaktadır. Bu bölüm karşılıklı etkileşim göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Farklı şehirlerden ilimize gelmek isteyen misafirlerimize ilimizi daha etkileyici bir yöntemle tanıtmayı sağlamaktadır' dedi.
İl Kültür ve Turizm Yardımcısı Ali Uçar ise proje ile ilgili sunum yaptı. Web sitesinde sanal tur yapılabileceğini ayrıca kültür rotası oluşturularak yaya ve araçla istenilen yerlerin belirlenecek güzergah üzerinden gezilebilme imkanı sunulduğunu ifade eden Uçar, sistemin çalışması ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Tokat Valisi Cevdet Can ise projeyi 'Küçük ama devrim niteliğinde bir proje' olarak nitelendirdi. Dünya edebiyatının en büyük yazarlarından biri olan Alman Johann Wolfgang Von Goethe'nin 'Göz bildiğini görür' sözünü hatırlatan Vali Can, bu noktadan hareketle sitenin 'eye:göz' sözcüğü ile Tokat isminin birleşmesiyle oluşturulduğunu söyledi. Bu sitenin göle atılan bir taş gibi etrafından dalgalar oluşturacağını dile getiren Vali Can, 'Site her geçen gün daha da zenginleşecek. Geleneksel el sanatları üzerine site daha da güçlendirilmeli. Tokat'la bütünleşen yazmacılığa ilişkin bütün desenler sitede yer almalı' dedi.
Bu sitenin bir kamu sitesi gibi görülmemesi gerektiğini dile getiren Vali Can, 'Site Tokatlıların olacak, özgür bir site olacak. Geleneksel el sanatları üzerine faaliyet gösteren sanatkarlarımız, ürünlerinin reklamını site üzerinden yapabilecekler' diye konuştu.

Tokat “Eye Tokat” projesi ile tanıtılacakEN ÇOK OKUNANLAR

Giresunda Polis öyle bir uygulama yaptı ki, sürücüler şaştı kaldı

1 Giresun'da Polis öyle bir uygulama yaptı ki, sürücüler şaştı kaldı.

Güncelleme Şehir magandalarının silahlı kavgasında yoldan geçen 2 kişi yaralan

2 (Güncelleme) Şehir magandalarının silahlı kavgasında yoldan geçen 2 kişi yaralan

Bolu Dağında Bayram yoğunluğu başladı

3 Bolu Dağı'nda Bayram yoğunluğu başladı

Bayram öncesi sürücülere lokum gibi karışılama

4 Bayram öncesi sürücülere 'lokum' gibi karışılama

Gençlerin kavgasında bıçaklar çekildi 1 ölü 3 yaralı

5 Gençlerin kavgasında bıçaklar çekildi: 1 ölü 3 yaralı

Boğa hem yolu hem de bayramı şaşırdı

6 Boğa hem yolu hem de bayramı şaşırdı

Konyada otomobil kum yığınına çarptı 6 yaralı

7 Konya'da otomobil kum yığınına çarptı: 6 yaralı

Bakan Soylu Batı bugün terör örgütlerinin arkasından çekilsin Orta Doğu Coğraf

8 Bakan Soylu: 'Batı bugün terör örgütlerinin arkasından çekilsin Orta Doğu Coğraf

AK Partiden iftar

9 AK Parti'den iftar

İzmirde kamyonetin kasasında 47 göçmen yakalandı

10 İzmir'de kamyonetin kasasında 47 göçmen yakalandı


SIRADAKİ HABER