Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel: FETÖ'cü olduğunu bildiklerimiz daha alınmadı

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, parti içinde FETÖ'cü olduklarından şüphelendikleri isimleri yetkili kurumlara bildirdiklerini belirterek, ''FETÖ'cü olduğunu bildiğimiz kişilere operasyon yapılmadı. Ancak sistem delille işliyor, delil olmadan kimseyi almıyorlar'' dedi

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel: FETÖ'cü olduğunu bildiklerimiz daha alınmadı

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek, gündemi değerlendirdi. Serra Otel'de düzenlenen kahvaltıya, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, Samsun'da görev yapan gazetelerin genel yayın yönetmenleri ve muhabirler katıldı.

FETÖ HÜKÜMETLERİN ORTAK HATASI


Samsun ve Türkiye gündeminin çok yoğun olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, ''FETÖ ve terör olayları derken yatırımlarda bazı aksamalar olabiliyor. Bunları doğru konuşmakta fayda var. Önemli olan şu anda yatırımı ve istihdamı sağlamak. Şu anda bir girdapta gibiyiz. FETÖ aşağı, FETÖ yukarı ve diğer terör örgütleri. Hepsiyle ilgilenirken, ekonomiyi ve kalkınmayı da unutmayacağız. Biz terörle mücadelede işimizi yapıyoruz. Vatandaş da işini yapsın ekonomiyi ve sokakları canlı tutmalı. FETÖ'yle mücadelede bütün kurumlardan şüphelilerin ismi alındı. Bizden de alındı. Bizden alınan isimler faal olarak görev yapanlar. Eskiden görev yapmışlarla bizim bir alakamız yok. Benim kendi şikayetçi olduğum insanlar var, daha onlar da alınmadı. Bu sistemin çalışması şöyle, delil olmadan almıyorlar. Delil istiyorlar. Benim dememle olacak şey değil. FETÖ işi 15 senelik mesele değil, 40-50 senelik devletin içine sızma projesi. Biz bunu geç gördük. Bu projeyi anlayamadık. Bunu nereye kabahat bulursak bulalım, 40 yıl içindeki bütün hükümetlerin ortak hatası. Biz bu şikayetlerimizi yapıyoruz ama delil istiyorlar. Samimiyetimle söylüyorum bizim de şu anda şikayetçi olduğumuz, FETÖ'cü olduğunu bildiğimiz kişilere operasyon yapılmadı'' diye konuştu.

KONGRELER REFERANDUMDAN SONRA
2017 yılının ilk aylarında başlaması beklenen il ve ilçe teşkilatı kongreleri hakkında bilgi de veren Göksel, ''Kongre sürecimize 2017'in ilk ayında başlayacaktık ama şu anda kongre gündemimiz yok. Muhtemelen referandumdan sonra başlar diye düşünüyorum. İlk önce delegeler, sonra ilçeler sonra da il kongresi yapılır. Bu yaklaşık 3 aylık bir süreç. Galiba bu sürecin başlamaları Haziran ayını bulabilir'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspora destek çığ gibi büyüyor

1 Samsunspor'a destek çığ gibi büyüyor

Teselli haftası

2 Teselli haftası

Samsunda akaryakıt istasyonunda kadın pompacı

3 Samsun'da akaryakıt istasyonunda kadın pompacı

Bu nasıl adalet

4 Bu nasıl adalet

 Silahla saldırı zanlısı kardeşler gözaltında

5 Silahla saldırı zanlısı kardeşler gözaltında!

Samsunspor kural hatası gerekçesiyle TFFye başvurdu

6 Samsunspor 'kural hatası' gerekçesiyle TFF'ye başvurdu!

Tehditle para isteme ve silahlı çatışmaya 5 gözaltı

7 Tehditle para isteme ve silahlı çatışmaya 5 gözaltı!

Mevzu bol

8 Mevzu bol...

Samsunda aranan şahıslara operasyon 42 gözaltı

9 Samsun'da aranan şahıslara operasyon: 42 gözaltı!

İlkadım geleceğine sahip çıktı

10 İlkadım geleceğine sahip çıktı


SIRADAKİ HABER