HaberlerErdoğan Zana ile görüşecek mi?

Erdoğan Zana ile görüşecek mi?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın HDP'li Leyla Zana ile görüşmesiyle ilgili net konuştu.

Erdoğan Zana ile görüşecek mi?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. "Yeni anayasa ve başkanlık sistemi konusunda yakalanmış ivmeden memnunuz" diyen Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'uygun bir zamanda' HDP'li Leyla Zana ile görüşeceğini de açıkladı.

Kalın ayrıca, IŞİD'le mücadele kapsamında 125 ülkeden 36 bin 656 kişiye Türkiye'ye giriş yasağı konduğunu ve 93 ülkeden 3 bin kişinin de sınır dışı edildiğini açıkladı.

"BU KÜRTLERLE MÜCADELE DEĞİL"

Türkiye aynı anda birkaç terör örgütü ile mücadele etmektedir. Nasıl IŞİD ile mücadele uluslararası toplumun bir gündemi ise PKK ile mücadele de böyle olmalıdır. Türkiye'nin terörle mücadelesini zaafa uğratacak türden açıklamalardan uzak durulması gerekmektedir. Biz Avrupa'da terörle mücadelede atılan adımları ve ifade özgürlüğünün nerede başladığını gayet iyi biliyoruz.

Terör örgütü ile yapılan mücadele hiçbir zaman Kürtlerle yapılan bir mücadele değildir. Ne siyasi ne de sosyolojik manada terör örgütünün Kürt vatandaşlarımızı temsil ettiğini söylemek mümkün değildir. Sürecin devamı terör örgütünün koşulsuz bir şekilde silah bırakmasına bağlıdır. Terörün her türünü eşit bir şekilde aynı bakış açısı ile reddetmek durumundayız. IŞİD ve PKK terörü arasında bir ayrım söz konusu değil.

SIRADAKİ HABER
}