Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'da uyuşturucunun kökü kazınacak

Samsun Valisi İbrahim Şahin, uyuşturucu ile mücadele konusunda güvenlik birimlerinin yaptığı faaliyetlerde Samsun'un ilk sıralarda yer aldığını ifade etti ve çalışmaların aralıksız süreceğine vurgu yaptı.

Samsun'da uyuşturucunun kökü kazınacak

Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurulu yılın ilk toplantısı DSİ 7. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Vali İbrahim Şahin, kurul üyeleriyle bir araya gelerek 2015 yılı durum değerlendirmesi yaptı ve 2016 yılında yapılması gereken hususlar hakkında kararlar alındı.

“UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE SAMSUN İLK SIRALARDA”

Uyuşturucu ile mücadelede sadece kolluk kuvvetlerinin ve şehrin yöneticilerinin çabalarının yeterli olmadığını belirten Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Uyuşturucu İle Mücadele İl Kurulu olarak 2015 yılının değerlendirmesini yaptık. Aynı toplantıda 2016 yılı ile ilgili olarak da neler yapacağımız konusunda da kurul üyeleriyle birlikte karara vardık. İlimizde uyuşturucu ile mücadele konusunda kurul üyeleri, jandarma ve güvenlik kuvvetlerinin çok yoğun çabaları ile ciddi bir mesafe alındı. Özellikle son 3-4 aydır haftalık basını bilgilendirme adına bu rakamları paylaşıyoruz. Bu konular daha önceden basınla paylaşılmadığı için sanki ‘uyuşturucu ile ilgili mücadele yapılmıyor’ algısı oluşturuluyordu. Basın bu konuyla alakalı yeterli bilgilendirilmediği için de yeterli mücadelenin olmadığı gibi bir kanaate sahipken, aslında yapılan faaliyetlerin biraz daha şeffaflaştırılması, basın ile paylaşılması dolayısıyla da biz özellikle son dönemlerde bu mücadelenin ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu da ortaya koyduk. Büyükşehirleri hariç tutarsak Samsun, uyuşturucu ile mücadele konusunda güvenlik birimlerinin yaptığı faaliyetin Türkiye’de ilk 3-5 ilin arasında olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.

“8 İLÇEDE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KURULU OLUŞTURULACAK”

Sentetik uyuşturucuların bir defa içildiğinde bile bağımlılık yapabileceği ve ölüme götürebileceğinin altını çizen Vali Şahin, “Son zamanlarda özellikle Bafra ilçesinde büyük uyuşturucu operasyonları gerçekleştirdik. Bafra sıkı tutulduğu için Çarşamba’ya kaçabilen uyuşturucu yapılanmasının orada da işi ciddi tuttuğumuzu ve bir takım operasyonlarında orada yapılacağını burada vurgulamak istiyorum. Ama bu operasyonlar sadece merkezle, Bafra ile Çarşamba ile sınırlı kalmayacak. En ücrada bulunan İlçemize ve köyümüze kadar mücadele devam ediyor. Uyuşturucu İle Mücadele İl Kurulu aldığı yeni karala Samsun ‘da merkez ilçelerimizde İlkadım, Atakum, Canik, Tekkeköy, Bafra, Çarşamba, Vezirköprü ve Terme’de İlçe Uyuşturucu İle Mücadele Kurulu oluşturulması kararına varıldı. Bundan sonra bu tarz toplantıların benzerleri bu ilçelerde de sürdürülecek. Bu işi ilçe bazında da biraz daha sıkı tuttuğumuzu vurgulamak istiyorum” diye konuştu.

Toplantıya kurulda bulunan mülki ve idari amirler katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

1 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsunda şehitliğe saldırı

2 Samsun'da şehitliğe saldırı!

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

3 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

4 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

5 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslandan Samsunun 3 ilçesine doğalgaz müjdesi

6 Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'dan Samsun'un 3 ilçesine doğalgaz müjdesi

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

7 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

Samsunda fuhuş operasyonu 2 gözaltı

8 Samsun'da fuhuş operasyonu: 2 gözaltı

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

9 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

Samsun bizi bırakmadı

10 'Samsun bizi bırakmadı'


SIRADAKİ HABER