HaberlerCHP Samsun Milletvekili Zeybek: İpin ucu kaçtı

CHP Samsun Milletvekili Zeybek: İpin ucu kaçtı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 'AKP Hükümeti, KHK'larda ipin ucunu kaçırmıştır. Atakum'un AKP'li FETÖcüleri, sosyaldemokratları tasfiye etti' dedi

CHP Samsun Milletvekili Zeybek: İpin ucu kaçtı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, son KHK ile memuriyetten çıkarmaları eleştirdi.

Zeybek, KHK'larda ipin ucunun kaçtığını belirterek, "677 sayılı KHK ile görevlerinde ihraç edilenler arasında bire bir yıllardır tanıdığım, FETÖ yapılanması veya sağ hiçbir oluşumla ilgisi olmayan radikal hiçbir yapı ile bağlantısı bulunmayan demokrat ve sol düşünceye sahip insanların ihraç edilmeleri üzücü ve düşündürücüdür. Sosyaldemokratları ihraç eden anlayış yarın kimleri işinden aşından edecektir, merak ediyorum. Atakum Belediyesi'nde 677 Sayılı KHK ile ihraç edilen Şenol Katkat 2005 ve 2009 yerel seçimlerinde CHP Havza Ilıca beldesi belediye başkan adayımızdı. Onun tek suçu düşünmekti ve düşüncelerini ifade etmekti. 2014 seçimlerinden sonra işten ayrılması için kurum içinde mobbing uygulanmıştır. Atakum Belediyesi'nde çalışan mühendis Bayram Çelik'i 2014 seçimlerinden sonra işten çıkarmak için her türlü yola başvuran Atakum'daki AKP’li belediye, bu yolla işe son vermekle kendi FETÖ’cülüklerini örtemezler. Aynı zamanda belediyede çalışan işçi kadrosundaki Bülent Buğaz, Erkol Abdik hiçbir sağ oluşumla ilgileri olmadığını bu listeyi hazırlayanlarda bilir. Şöyle bir açıklama yapın bari inandırıcı olsun Atakum Belediyesi'ndeki FETÖcüler, sosyal demokratları tasfiye ettiler, ihraç ettirdiler denilse daha inandırıcı olur" diye konuştu.

SOSYALDEMOKRAT DİYE İHRAÇ EDİLDİLER
Zeybek, aynı durumun OMÜ'de yaşandığını belirterek, "FETÖ’cüler ve diğer cemaatçiler görevlerinde yükselirken, sosyal demokrat düşünceye sahip özgürlüklerden yana tavır alan akademisyenlerin ihracı sağlanmıştır. Araştırma Görevlisi Ali Rıza Güngen, Yrd. Doç. Canani Kaygusuz, Yrd. Doç. Ergin delice, Doç. Melda Yaman, Doç. Özgür Öztürk, ve Prof. Dr. Taner Özbenli 677 sayılı KHK ile ihraç edilmiştir. Yukarıda isimleri bulunan ve yakından tanıdığım isimlerden başka haksız ihraçların yaşandığı acı bir gerçektir. OMÜ'de geçmişten bugüne görev yapmış, hangi düşünceden olursa olsun, vicdan sahibi biri çıksın desin ki, yukarıdaki isimlerin FETÖ veya sağ bir yapılanma ile bağlantısı var. Yukarda isimleri geçen akademisyenler her dönem özgürlükçü tavırlarını sürdürmüşlerdir. Baskılara boyun eğmezler, ihraç komisyonları çıksın bir açıklama yapsın. Bu insanlar demokrat oldukları, sol düşünceye yakın durdukları için ihraç ettik desinler. Pırıl pırıl akademisyen kardeşlerimizi darbecilerle eşleştirmekten vazgeçsinler. Atakum Belediyesi ve OMÜ'deki ihraçlar durdurulup sosyaldemokratlar görevlerine iade edilsin" şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}