Samsun'daki santral tepkisinin nedeni belli oldu!

SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, su arıza hattı 185'te her nöbette 1, toplamda 4 personel çalıştığı için şikayetlere yol açtığını ifade ederek, ''Az insanla çok iş yapmak gibi bir durum içerisindeyiz. 185'i modernize edeceğiz'' dedi

Samsun'daki santral tepkisinin nedeni belli oldu!

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı SASKİ'ye, su kesintisi olduğu zaman mesai saatleri dışında 185'e ulaşamadığını ileri süren bir vatandaşın tepsininin Haber Gazetesi sayfalarında yayınlanmasının ardından, konu SASKİ genel kurulunda görüşüldü.

Samsun Büyükşehir'e santral tepkisi

CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Tüfek gündem dışı söz alarak SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu'ndan konuyla ilgili bilgi talep etti. Bunun üzerine Demircioğlu, 185 hattında her nöbette 1 personelin çalıştığını bu yüzden arandığında meşgul sesi duyulduğunu söyledi.

EKİP GENİŞLETİLECEK
185 su arıza santralinin 24 saat görev yaptığını ve arızaları tespit edip iş yükü çerçevesinde bölüştürdüğünü kaydeden Demircioğlu, ''Burada bizim problemimiz maalesef kısıtlı personelle, az insanla çok iş yapmak gibi bir durum içerisindeyiz. 185 su arızada 4 kişi görevli. 8 saatten 3 kişi nöbet tutuyor, 4. kişi de bu personelin cumartesi pazar izinlerini ve kendi izinlerini kullanıyor. Yani 1 nöbette 1 elemanımız var. Bu da aranıldığında anında cevap verilmiyormuş gibi meşgul sesi geldiği şeklinde şikayetlere yol açıyor. Biz 185 arızayı modernize etmek için yeni bir bilgisayar programı için hizmet alımı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok kısa bir sürede 185 çağrı merkezini toplamda 8 kişilik bir ekip oluşturacağız" dedi.

TÜCCAR MANTIĞIYLA HİZMET VERMEYİN
Demircioğlu'nun açıklamasından tatmin olmadığını söyleyen bağımsız meclis üyesi Erkan Akyüz de, SASKİ'nin santral sistemini görevi devraldığı 2.5 yıl içerisinde çözmesi gerektiğini söyledi. Akyüz, "2.5 yıldır bunu çözemediysek kabahati vatandaşta aramayalım. Vatandaşın bu konuda şikayeti haklı. Kurumun fiziki yapısını da iyileştirirken, personel yapısında da vatandaşa tüccar mantığıyla hizmet vermekten çıkıp gidip diğer özelleştirilen şirketlere bakıp vatandaşa nasıl davranıyorlarsa öyle davranmalarını tavsiye ediyorum'' dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Lime lime doğrandık

3 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

4 Sakata geldik

MHP'li Usta birinci sıradan aday

5 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

7 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

8 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

9 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

10 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü


SIRADAKİ HABER