Konya haber: Beyşehir'de Şehit İbrahim Bey Caddesi asfaltlanıyor

Konya haber: Konya'nın Beyşehir ilçe merkezinin en işlek caddelerinden biri olan Şehit İbrahim Bey Caddesi'nde altyapı faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından başlatılan sıcak asfalt çalışması sürüyor.

Beyşehir'de Şehit İbrahim Bey Caddesi asfaltlanıyor

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, kendisine eşlik eden AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol'la birlikte Beyşehir Belediyesi-Konya Büyükşehir Belediyesi'nin işbirliği halinde çalışma yürüttüğü güzergahta incelemelerde bulundu. Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı 4. Bölge Müdürü Memiş Kunt ile KOSKİ Genel Müdürlüğü Beyşehir Bölge Sorumlusu Ali Özdemir, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Başkan Özaltun'a bilgiler verdi. Belediye Başkanı Özaltun yaptığı açıklamada, Beyşehir'in son yıllarda hizmet ve yatırımlar yönünden altın dönemini yaşadığını dile getirdi. İlçenin en işlek ve önemli caddelerinden Şehit İbrahim Bey Caddesi üzerinde yürütülen çalışmaların da bu hizmetlerden bir tanesi olduğunu ifade eden Özaltun, burada bir süredir devam eden alt ve üst yapı faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Caddenin önce altyapısının tamamlandığını, bu kapsamda KOSKİ ekiplerince asbest diye nitelendirilen şebeke borularının yenilendiğini ve drenaj hattı kapasitesinin artırıldığını vurgulayan Özaltun, ardından eski kilitli parke taşlarının sökülerek yerine güzergahı daha konforlu bir yol haline getiren sıcak asfalt serilmeye başlandığını söyledi. Özaltun, aynı kesimde MEDAŞ'ın da elektrik hattını yenilediğini kaydetti.
Bu caddenin çalışmalar tamamlandığında sürücüler açısından 'otoban' diye tabir edilen konfor ve kalitede yol haline geleceğini anlatan Özaltun, 'İlk etapta buradaki esnafımız yürütülecek çalışmalardan dolayı biraz tedirginlik duydular. Ancak, onlara dedik ki, 'Burada çok hızlı bir çalışma yapacağız. Biraz toz ve çamurdan dolayı belki rahatsızlık vereceğiz, mağduriyet olabilecek ama çalışmalar tamamlandığında otoban şeklinde bir yola kavuşacaksınız…' Nitekim yol çalışmaları esnasında verdiğimiz rahatsızlık uzun soluklu olmadı. Hava şartları da çalışmalar için elverişli bir ortam ortaya çıkarınca kısa sürede çalışmaları bitirme aşamasına getirdik. Şu an cadde çevresindeki esnaflarımız ve ikamet eden hemşehrilerimiz caddenin sıcak asfalt dökülmeye başladıktan sonraki halini gördükten sonra Konya Büyükşehir Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyor' dedi.

Beyşehir’de Şehit İbrahim Bey Caddesi asfaltlanıyorEN ÇOK OKUNANLAR

Bulak: 'Golleri nereden yiyeceğimizi biliyordum'

1 Bulak: 'Golleri nereden yiyeceğimizi biliyordum'

İki kız arkadaşı taciz eden sanıklar serbest bırakıldı

2 İki kız arkadaşı taciz eden sanıklar serbest bırakıldı

Akın Çorap Giresunspor'da 3 puan sevinci yaşanıyor

3 Akın Çorap Giresunspor'da 3 puan sevinci yaşanıyor

Ayvalık'ta aynı ormanda bir yangın daha çıktı

4 Ayvalık'ta aynı ormanda bir yangın daha çıktı

Ayvalık'ta ki orman yangınında bilanço 15 hektar alan yandı

5 Ayvalık'ta ki orman yangınında bilanço; 15 hektar alan yandı


SIRADAKİ HABER