Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Diyarbakır haber: AK Parti'li kadınlar, kadına şiddete 'hayır' dedi

Diyarbakır haber: AK Parti Diyarbakır il teşkilatı, 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' nedeniyle il binası önünde toplandı. Ellerinde pankartlarla il binasına gelen kadın kolları üyeleri, kadına yönelik şiddete 'hayır' demek için burada bir basın açıklaması yaptı.

AK Parti'li kadınlar, kadına şiddete 'hayır' dedi
Diyarbakır haber:
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, burada yaptığı konuşmada, dünyada da ülkemizde de bütün bilinçlendirme çalışmalarına rağmen kadına yönelik şiddetin hala devam ettiğini belirterek, 'Biz de bu konuda toplum olarak kadına şiddete 'hayır' diyeceğiz. Bunu sadece 1 güne hapsetmeyeceğiz. Bundan sonra ev, mahalle ziyaretlerinde, toplantılarda, sokakta sesimizi yükselterek, kadın arkadaşlarımızla birlikte bu mücadeleyi sürdüreceğiz' dedi.
'Kadını Allah'ın emaneti olarak gören bir dinin mensuplarıyız'
AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Evsen de Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı olarak bir basın açıklaması yapıldığını ve birçok yerde meydanlarda yürüyüş olduğunu ifade etti. Evsen, Diyarbakır'ın güvenlik konusunda hassas bir bölge olması nedeniyle il binası önünde açıklama yapmayı uygun gördüklerini dile getirerek şunları kaydetti:
'Kadını Allah'ın emaneti olarak gören bir dinin mensuplarıyız. Bizi biz yapan değerlerin korunması ve güvence altına alınması ile insan hakları konusunda bir şeyler yapmış oluruz. Doğuştan farklı özelliklerle dünyaya gelmiş olmamıza rağmen eşit olduğumuz tek konunun insan hakları olduğunun farkına vardığımızda başta şiddet olmak üzere pek çok problemimizi de çözebiliriz. Toplumun geleceğini oluşturan kadınlar ne yazık ki türlü olumsuzluklarla karşı karşıya gelebilmektedirler. Şiddet toplumun her kesiminde farklı durumlarda meydana gelmektedir. Kadına yönelik şiddet, cinsiyete dayanan, kadını inciten, ona zarar veren cinsten ruhsal hasarla sonuçlanma olasılığı bulunan, toplum içerisinde ya da özel yaşamında ona baskı uygulanması ve özgürlüklerinin keyfi olarak kısıtlanmasına neden olan her türlü davranıştır. Kadın ve erkek arasında yaşanan şiddetin hiçbir biçimde hoş görülmediği bir toplum oluşturmakta biz kadınların elindedir.'

AK Parti’li kadınlar, kadına şiddete ’hayır’ dediEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun yükünü Gazi çekiyor

1 Samsun'un yükünü Gazi çekiyor

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Farklı nedenler var

2 Samsunspor :Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Farklı nedenler var'

Samsunda intihar girişimi

3 Samsun'da intihar girişimi

Samsun Haber Samsunda kamyon devrildi 1 yaralı

4 Samsun Haber: Samsun'da kamyon devrildi: 1 yaralı

Samsun Haber Samsunda 11 kattan düşen liseli hayatını kaybetti

5 Samsun Haber: Samsun'da 11. kattan düşen liseli hayatını kaybetti

Samsun Haber İşçilere hazin tören

6 Samsun Haber: İşçilere hazin tören

Karadenizde hortum çatıları uçurdu

7 Karadeniz'de hortum çatıları uçurdu

Samsun Haber Cami göçüğünde hem eşini hem babasını kaybetti

8 Samsun Haber: Cami göçüğünde hem eşini hem babasını kaybetti

Emeklinin intibak umudu

9 Emekli'nin 'intibak' umudu

Samsun Haber Samsunda aile boyu uyuşturucu ticaretine 3 tutuklama

10 Samsun Haber: Samsun'da aile boyu uyuşturucu ticaretine 3 tutuklama


SIRADAKİ HABER