Gaziantep haber: Emlakçılar odası üyeleri Şehitkamil'de imara açılan bölgeleri gezdi

Gaziantep haber: Gaziantep Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mehmet Aytaç ve yönetim kurulu üyeleri, Şehitkamil Belediyesi tarafından ilçe genelinde imara açılan bölgelerde, yol açma ve alt yapı çalışmalarını inceledi.

Emlakçılar odası üyeleri Şehitkamil'de imara açılan bölgeleri gezdi

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte ilçe genelinde yapılan yol açma ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Gaziantep Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mehmet Aytaç ve
yönetim kurulu üyeleri çalışmalar hakkında bilgi aldı. İbrahimli, Gazikent, Karacaahmet, Beykent, Yukarıbeylerbeyi ve 25 Aralık Sanayi Sitesinde imara açılan alanların yol açma ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen üyeler yapılan çalışmalardan memnun kaldı. Seyrantepe Mahallesine kazandırılan ve önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan Sosyal Tesisi yerinde inceleyen üyeler, Rıdvan Fadıloğlu'ndan bilgi aldı. Son olarak Dülük Tabiat Parkı'nı gezen üyeler, Tabiat Parkı'na hayran kaldı. Gaziantep Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mehmet Aytaç, 'Şehirler alt yapısıyla, yoluyla, geleceğiyle belli olur. Şehitkamil Belediyesi de Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, ilk olarak yolları açıp alt yapılarını tamamladı. Daha sonra inşaat izni veriyor. Buda bizim için gerçekten güzel bir çalışma oluyor. Bu gerek İbrahimli 2. Bölge olsun gerek sanayi bölgesi olsun gerekse Beykent bölgelerinde olsun sistem hep aynı. Bundan dolayı çok memnun olduk. Önce yolların açılması, alt yapının yapılması daha sonra müteahhitlere kot farkının verilmesi ve müteahhitlerin binaları dikmesi bizler için hakikaten güzel bir durum. Bununla birlikte sosyal tesis gezdik ve gerçekten çok güzel inşaa edilmiş. Üst tarafı taziye evleri, alt tarafı anaokulları, fırın, kasap, market gibi bölgenin ihtiyacını karşılayacak hizmetlerin verilmesi güzel bir tesis olmuş. Bu hizmetlerinden dolayı Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu tür gezilerin sivil toplum kuruluşlarıyla sık sık yapılması lazım. Yılda en az bir veya iki defa bu gezilerin düzenlenmesi lazım. Yapılan hizmetler anlatılır, bizlerde sivil toplum kuruluşları olarak bu hizmetleri vatandaşlarımıza daha iyi lanse edebiliriz. Rıdvan Fadıloğlu'na ve ekibine bu tür hizmetleri Gaziantep'e kazandırdıkları için teşekkür ediyorum' dedi.
'Büyük harcamalar yapılarak alt yapı çalışmaları yapılmış'
Gaziantep Tüm Emlakçılar Meslek Odası ikinci Başkanı İbrahim Halil Çam ise, 'Bugün Şehitkamil Belediye Başkanımızın nezaretinde şehrin alt yapısıyla ilgili gezi düzenledik. Şimdiye kadar bu tür hizmetlerin yapıldığının farkında değildik. Gerçekten çok büyük harcamalar yapılarak alt yapı çalışmaları yapılmış. Şuanda İbrahimli 2 bölgesi, Beykent bölgesi, Seyrantepe Bölgesi, KÜSGET Sanayi Bölgesinin alt yapıları hazırlanmış ve yolları açılmış. Bundan sonraki süreçte oraların daha güzel olacağını düşünüyorum. Bu nedenle Belediyemize çok çok teşekkür ediyorum. Bütün vatandaşlarımızın oraları gezip incelemelerini istiyorum. En çok etkilendiğim bölge birincisi İbrahimli 2 bölgesindeki yolların çok büyük masraflarla dolgusunun yapılmış olması, ikincisi ise KÜSGET Sanayi bölgesindeki sıkışıklığın önümüzdeki yıllar içerisinde çok geniş alanlara serpileceği ve esnafın rahatlayacağı gözüküyor' şeklinde konuştu.
'Başkanımızın hizmetlerini her zaman destekliyoruz'
Gaziantep Tüm Emlakçılar Meslek Odası üyesi Mehmet Kiraz ise, 'Şehitkamil Belediyemizin yapmış olduğu hizmetlerden memnun kaldık. Bundan dolayı Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Gerçekten güzel yollar açılmış. Bu konuda Başkanımızın yapmış olduğu hizmetleri her zaman destekliyoruz. Eskiden önce evler yapılır, alt yapı sonra gelirdi, şimdi ise önce yollar açılıyor, alt yapı tamamlanıyor ve ardından inşaatlar yükseliyor. Bu konuda bir kez daha Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz' diye konuştu.

Emlakçılar odası üyeleri Şehitkamil’de imara açılan bölgeleri gezdiEN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar Güncel fındık fiyatları

1 Fındıkta kavga büyüyor! Fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları

Samsun'da evde fuhuş iddiasına gözaltı

2 Samsun'da evde fuhuş iddiasına gözaltı

Samsunspor Başkanı Tutu: 'Eşim bile istifamı istedi'

3 Samsunspor Başkanı Tutu: 'Eşim bile istifamı istedi'

Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

4 Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

Samsun'da kanlı kavga: 3 yaralı, 5 gözaltı

5 Samsun'da kanlı kavga: 3 yaralı, 5 gözaltı

İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

6 İlkadım Belediyesi düğmeye bastı! Melanet Apartmanı'na önlem

Ziraat odaları fındık için toplandı: 'Fındık fiyatları ile oynuyorlar'

7 Ziraat odaları fındık için toplandı: 'Fındık fiyatları ile oynuyorlar'

Samsun'da otobüste elle taciz iddiasına gözaltı

8 Samsun'da otobüste elle taciz iddiasına gözaltı

Kamyonet TIR'a çarptı: 3 ölü

9 Kamyonet TIR'a çarptı: 3 ölü

Halk sağlığında doğru bilinen yanlışlar

10 Halk sağlığında doğru bilinen yanlışlar


SIRADAKİ HABER