HaberlerBilecik HaberleriAK Parti Bilecik Kadın Kollarından kadına şiddet açıklaması

AK Parti Bilecik Kadın Kollarından kadına şiddet açıklaması - Bilecik Haberleri

AK Parti Bilecik Kadın Kolları '25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü' nedeniyle bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

AK Parti Bilecik Kadın Kollarından kadına şiddet açıklaması

AK Parti Bilecik İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına kadın kolları üyeleri katıldı. AK Parti Bilecik Kadın Kolları Başkanı Gülcan Namal, yaptığı açıklamada, 'Yaşamımızın her alanı hak ve adalet mücadelesi ile geçmektedir. İçinde bulunduğumuz çağın olumsuz özelliklerine inat kadınlar olarak dünyayı güzelleştirmeye yönelik çabaların kaynağı da yine biz olacağız. Hayallerimizle yapabildiklerimiz arasında derin uçurumlar olmasına rağmen bizler yılgınlık nedir bilmiyoruz. Çünkü kadını Allah'ın emaneti olarak gören bir dinin mensuplarıyız. Bizi biz yapan değerlerin korunması ve güvence altına alınması ile insan hakları konusunda bir şeyler yapmış oluruz. Doğuştan farklı özelliklerle dünyaya gelmiş olmamıza rağmen eşit olduğumuz tek konunun insan haklarımız olduğunun farkına vardığımızda; başta şiddet olmak üzere pek çok problemimizi çözebiliriz. Hak ve adalet gibi özümüzde bulunan değerler toplum tarafından güvence altına alındığında bizler şiddete karşı amacımıza ulaşmış olacağız' dedi.
'Bize düşen görev; pek tabidir ki bu mağduriyetleri ortadan kaldırmak olmalıdır'
Kadına yönelik şiddet ile ilgili medyaya yansıyan haberlerin konunun hassasiyeti sebebiyle kadınların yaşadıkları şiddeti ifade edemediğini bildiklerini belirten Gülcan Namal açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
'Medeni toplumlarda 'şiddetin herhangi bir nedeni olmaz, olamaz!' bizlerin vazifesi adaletli bireyin inşasındaki rolümüzün de farkında olmaktır. Adalet bireyden başlayarak toplumun geneline yayılmazsa; sonuçları itibariyle sadece şiddeti değil, her türlü hastalıklı tutumun yaygınlaşmasına neden olur. Kadın ve şiddetin birlikte anılması artık farkındalık oluşturmaktan ziyade; toplumun geleceği açısından olumsuz bir duruma neden olmaktadır. Öncelikli olarak her çocuğun annesini güçlü görmeye hakkı vardır. Ancak ekranlara yansıyan yüzüyle; şiddet mağduru kadın imajı ile özlenen ve beklenen kadın imajını oluşturmanın mümkün olmadığı düşüncesiyle hareket etmenin vaktinin gelmiştir. Şiddet bağlamında Kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi için toplumun her kesimine çeşitli sorumluluklar düşmektedir. '

AK Parti Bilecik Kadın Kollarından kadına şiddet açıklaması

SIRADAKİ HABER
}