HaberlerGümüşhane HaberleriOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Gümüşhane'de

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Gümüşhane'de - Gümüşhane Haberleri

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, Gümüşhane temasları kapsamında AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek partilerle bir araya geldi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Gümüşhane'de

Milletvekili Cihan Pektaş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti İl Başkanı Avukat Celalettin Köse ve parti yöneticilerinin bulunduğu salonda konuşan Bakan Eroğlu, güzel insanlar diyarı Gümüşhane'ye her seçimde geldiğini hatırlattı.
Gümüşhane'nin 1 Kasım seçimlerinde destan yazdığını, yüzde 68 oyla AK Parti'nin yüzünü ak ettiğini kaydeden Bakan Eroğlu, 'Bugün Türkiye siyasi istikrar varsa bunu siz teşkilatımızın bütün güzide mensuplarına borçluyuz. Özellikle kadınların nasıl can siperane çalıştıklarına şahidim. Allah sizlerden razı olsun' dedi.
'Bu haini yıllarca maşa olarak kullanmışlar'
1 Kasım 2015 seçimlerinin Türk tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Bakan Eroğlu, 'Türkiye'nin önünü kesmek için FETÖ haini, yıllardan beri bir çalışma içerisindeydi. Bu Türkiye'nin önünü kesmek isteyen, bu topraklarda bizi bölmek, parçalamak, yok etmek isteyen düşman ülkelerinin bir planıymış. Bu haini yıllarca maşa olarak kullanmışlar. Neticede bunlar bazı kamu kurumlarına, askeriyeye, emniyet teşkilatına sızmışlar. Önce 17-25 Aralık'la hukuk darbe girişimi yapmak istediler. Ama Allah fırsat vermedi. Daha sonra Cumhurbaşkanımızı seçtirmemek için gece gündüz çalıştılar. En son 15 Temmuz günü bütün alçak ve hain yüzlerini ortaya çıkardılar. ABD'de deki bu sapık, hain, yüzünde meymenet olmayan, ne olduğu belli olmayan, kardinal mi, başka bir şey mi hain insanları nasıl kandırmış? Nasıl kanarlar böyle bir haine? İnşallah bundan böyle kanacak insan yoktur diye düşünüyorum' diye konuştu.
'Cumhurbaşkanımız da bir gazi Cumhurbaşkanıdır'
'Allah böyle bir daha hainlere fırsat vermesin. Onu maşa olarak kullanan hain devletlere de mahv perişan etsin' duasını yapan ve salonda bulunanların hep bir ağızdan 'amin' dediği Eroğlu, şunları söyledi: 'İslam alemi üzerinde kara bulutlar dolanıyor. İnşallah şafak yakındır. Merak etmeyin. Biz Allah'ın izniyle dimdik ayakta duracağız Cumhurbaşkanımız gibi. Cumhurbaşkanımız da bir gazi cumhurbaşkanıdır. 15 Temmuz gecesi yetiştirilmiş özel ekipler tarafından kaldığı otelde alınıp haince ne yapacakları belli değildi. Ama onların bir hesabı varsa Rabbimin de bir hesabı var. Dalaman'a giderken tacizler oldu. İstanbul'a giderken taciz etmek istediler. Kule FETÖcülerin, asker elbisesi giymiş alçakların elindeyken, pistin ışıkları yanmamasına rağmen indi ve milletiyle kucaklaştı. Bütün milletimiz meydanları doldurdu. Gümüşhane'de dimdik ayakta durdu. Size hem 1 Kasım seçimlerinde verdiğiniz büyük destek ve 15 Temmuz hain darbe girişimindeki dimdik duruşunuz nedeniyle gönülden teşekkür ediyorum.'
'MHP'nin desteğiyle yeni anayasayı çıkaracağız'
Türkiye'de siyasi istikrarın garantisinin AK Parti olduğuna değinen Bakan Eroğlu, 'İnşallah anayasa değişikliğiyle ilgili çalışmalar devam ediyor. Türkiye'nin önü daha da açılacak. 12+1 maddelik anayasa çalışması da görüşülüyor. Sayın Bahçeli gerçekten devletini seven bir kişi. MHP de destek verecek. Neticede bu mesele AK Parti'nin veya bir kişinin değil, milletin meselesidir. Milletin meselesi olunca gerisi teferruattır. Siyasi partilerde maksat ülkeyi kalkındırmak, daha ileriye taşımaktır' diye konuştu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Gümüşhane’de

SIRADAKİ HABER
}