Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Aksaray haber: Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Aksaray'da

Aksaray haber: Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İsrail'de orman yangınlara müdahale için Türkiye'den 3 yangın söndürme uçağı gönderildiğini belirterek, 'Biz de orman yangınları konusunda gerçekten çok iyi bir ekipmana, teçhizata, hava ve kara araçlarına sahibiz' dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Aksaray'da
Aksaray haber:
Aksaray Belediyesi'nin 'Temiz İçme Suyu' Projesi'nin temel atma töreni için şehre gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Aksaray Valiliğini ziyaret etti. Vali Aykut Pekmez ile görüşen Bakan Eroğlu yaptığı açıklamada, İsrail'de yaşanan orman yangınlarına değindi. Orman yangınlarına müdahale için Türkiye'nin çok iyi ekip ve ekipmanlara sahip olduğunu kaydeden Bakan Erdoğlu, 'Şu anda İsrail'e 3 tane yangın söndürme uçağı gönderdik. Orman yangınları bütün dünya için gerçekten büyük bir dert. Biz de orman yangınları konusunda gerçekten çok iyi bir ekipmana, teçhizata, hava ve kara araçlarına sahibiz. İsrail bunu talep edince, daha öncede büyük bir yangın olmuştu. Hatta çok tehlikeliydi. Onu da biz yangın uçaklarıyla söndürmüştük. Şimdi 3 tane uçağımız inşallah orada hızlı bir şekilde yangını söndürecek. Geçmişte Rusya'da da büyük bir yangın olmuştu. Rusya Sayın Devlet Başkanı Putin Cumhurbaşkanımızdan destek istedi. Biz hemen oraya ekipleri gönderdik hava araçları ile birlikte ve en zor bölgedeki yangını söndürmüştük. Sayın Putin de ekibimize bir takdirname verdi. Yunanistan, Libya, Gürcistan, Kosova, Bosna Hersek'e kadar her ülkeye yardımcı oluyoruz' dedi.
'Aksaray'a 14 yılda 5 milyar liralık yatırım'
Ziyarette Aksaray Valisi Aykut Pekmez projeler ve çalışmalar hakkında Bakan Eroğlu'na bilgi verdi. Aksaray'a 14 yılda hükümet tarafından 5 Milyar liralık yatırım yapıldığını kaydeden Vali Eroğlu, 'Birazdan da açılışını yapacağımız ve temelini atacağımız yatırımlarla birlikte ilimizin hem su taşkını, il merkezi için önemli olan su sorunu konusunda, hem de tarımsal sulama konusunda talimatlarınızla, bakanlığınızın ilimizde büyük yatırımları var. 1989 yılında il olan Aksaray'ımız, 2000'li yıllardan sonra hükümetimizin desteği ile birlikte bulunduğu coğrafya itibari ile de önemli gelişmeler tak etmiş. Sanayimiz ülke sanayisinde, tarımında önemli bir yere sahip olan bir ilimiz konumuna gelmiş durumdadır. Bugün hayvancılıkta 200 bine yakın büyük baş, 550 bin civarı küçükbaş hayvan varlığı ile Türkiye'de ilk 5'e giren şeker pancarı, yonca gibi tarımsal ürünleri ile ve 800 hektarlık alanda faal işletmesi olan sanayimiz ve 500 hektarlık bir alan genişlememiz daha olacak. Ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan bir il konumundayız' şeklinde konuştu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Aksaray’daEN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları üzerinde oynanan oyun tuttu

1 Fındık fiyatları üzerinde oynanan oyun tuttu!

Meteorolojiden Samsun için kar uyarısı

2 Meteorolojiden Samsun için kar uyarısı!

Samsunda FETÖden gözaltına alınan memurlar hakkında flaş gelişme

3 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan memurlar hakkında flaş gelişme!

Samsunda feci kaza Ölü ve yaralılar var

4 Samsun'da feci kaza! Ölü ve yaralılar var

Samsunda bir annenin feryadı Oğlumu kurtarın

5 Samsun'da bir annenin feryadı: 'Oğlumu kurtarın'

Ehliyeti olanlar dikkat İddialar gerçek değil

6 Ehliyeti olanlar dikkat! İddialar gerçek değil

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Forvet yok ki gol atalım

7 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: Forvet yok ki gol atalım

Taşçı, 3 büyük projeyi tek bir projede buluşturuyor

8 Taşçı, 3 büyük projeyi tek bir projede buluşturuyor

Samsunda memurlara FETÖ hapsi

9 Samsun'da memurlara FETÖ hapsi

Samsundaki anlamlı açılışta gözyaşları sel oldu

10 Samsun'daki anlamlı açılışta gözyaşları sel oldu


SIRADAKİ HABER