Manisa haber: Tekin: 'AK Parti'de istifa etmeyen arkadaşların tavrı doğru değil'

Manisa haber: Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Manisa Şubesi kurucu başkanı olan inşaat yüksek mühendisi AK Parti'de dün yapılan temayül yoklamasında neden başkan adayı olduğunu açıkladı. Teşkilatların genel merkezle uyum içinde çalışması gerektiğini kaydeden Tekin, AK Parti Genel Merkezinin istifasını talep ettiği il yönetiminde istifa etmeyenlerin tavrının doğru olmadığını belirtti.

Tekin: 'AK Parti'de istifa etmeyen arkadaşların tavrı doğru değil'

Geçtiğimiz hafta AK Parti genel Merkezi tarafından koordinatör vekille istifası istenen İl Yönetiminden sadece 6 kişinin istifa etmesi üzerine AK Parti Genel Merkezi tarafından dün il teşkilatında temayül yoklaması yapıldı. Temayül yoklamasında başkan adayı olan MÜSİAD Kurucu Başkanı ve en son seçimde AK Parti Manisa Milletvekili aday adayı olan inşaat yüksek mühendisi AK Parti'de teşkilatçılığın önemli olduğunu ve genel merkezle uyum içinde çalışılması gerektiğini söyledi. Tekin, 'MÜSİAD Manisa Şubesinin kurucu başkanlığını 2012-2015 yılları arasında yaptım bildiğiniz gibi. En son yapılan genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili aday adaylığı sürecimiz oldu. O süreçten itibaren de AK Parti Teşkilatımızın programlarını takip ediyoruz, teşkilatlarımızla iç içe hareket ediyoruz. Manisa'da en son yapılan referandumda liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu'na göre daha az oy aldı. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi de Milliyetçi Hareket Partisi'nin elinde. Dolayısıyla AK Parti'mizin oylarını daha da artırmak adına bütün teşkilat mensuplarımıza bundan sonraki süreçte ciddi görevler düşüyor. Önümüzde bir referandum gözüküyor. Bu referandumda inşallah hep beraber genel merkezimizle ve Manisa Teşkilatımızla uyumlu bir şekilde ciddi bir çaba sarfederek oylarımızı artırmamız gerekiyor. Önümüzdeki seçimlerde de Büyükşehir Belediyesini Sayın Cengiz Ergün'den AK Parti olarak almamız gerekiyor. Ben de bir teşkilatçıyım. MÜSİAD da ciddi bir teşkilat. Biz teşkilatçılığı çok iyi biliyoruz. Burada Manisa'ya verimli bir hizmet etmek istiyorsak AK Parti İl Teşkilatının Genel Merkezle uyumlu bir şekilde yürütmesi gerekiyor.' dedi.
'İstifa etmeyen tavırları doğru değil'
Yapılan temayül yoklamasına da değinen Tekin şunları söyledi:
'Geçtiğimiz hafta AK Parti Genel Merkezimiz İl Teşkilatına koordinatör vekil göndererek mevcut il yönetiminin istifasını talep etti. Bu kapsamda AK Parti İl Teşkilatının 6 yönetim kurulu üyesi o akşam genel merkezden gelen koordinatör vekile istifasını verdi. Fakat diğer arkadaşlarımız istifalarını vermediler. Bir teşkilatçı olarak bunu doğru bulmuyorum. Genel merkezle, milletvekilleriyle uyum çok önemli. Dolayısıyla bizim adaylığımız da bu safhada başlıyor. Mevcut adaylara baktığımızda hepsi partimizin aktif yöneticileri. Teşkilatın içindeki arkadaşlar bu kapsamda bize bir görev düştüğünü söylediler. Genel merkezimizle uyumlu hareket edebilecek milletvekillerimizle, yerelde Manisa Teşkilatı ile uyumlu hareket edebilecek bir başkana ihtiyaç olduğunu ifade ettiler. Teşkilattaki arkadaşların ben de bu konudaki taleplerini geri çevirmedim ve bu kapsamda ben de dünkü temayülde yer aldım. İnşallah hakkımızda hayırlı olsun diyorum. Şehrimiz için ülkemiz için nasıl hayırlıysa öyle olsun diyorum. Gerçekten AK Parti il teşkilatımızın bütün ilçelerle beraber kendi içindeki birlik beraberliği ve bütünlüğü sağlaması lazım. Milletvekillerimizle koordinasyon içinde şehrimize en güzel hizmetleri getirmek için genel merkezimizle uyumlu bir şekilde çalışmak gerektiğini düşünüyorum. Tabi tekrar altını çizmek istiyorum. O akşam istifa etmeyen arkadaşların tavrını da doğru bulmuyorum. İnşallah genel merkezimiz de en doğru şekilde karar verecektir. Hem şahsım, Manisa'mız, İl teşkilatımız için nasıl hayırlı olacaksa öyle olsun diyorum.'

Tekin: “AK Parti’de istifa etmeyen arkadaşların tavrı doğru değil”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

1 Samsun'da belediye işçisiden kız çocuklarına taciz

İkisi de sakat

2 İkisi de sakat

Af umudu...

3 Af umudu...

Samsun'un ilçelerine kar uyarısı

4 Samsun'un ilçelerine kar uyarısı

Samsun'da öğretmene FETÖ'den hapis cezası

5 Samsun'da öğretmene FETÖ'den hapis cezası

Samsun'da kreşte şiddet kamerada

6 Samsun'da kreşte şiddet kamerada

Samsun AK Parti'de kongre heyecanı

7 Samsun AK Parti'de kongre heyecanı

Samsunspor'dan taktik prova

8 Samsunspor'dan taktik prova

Yardım için okul arıyorlar

9 Yardım için okul arıyorlar

Samsun Valisi Osman Kaymak: Her zaman yanınızdayız

10 Samsun Valisi Osman Kaymak: Her zaman yanınızdayız


SIRADAKİ HABER