Ordu haber: Kaportacı ustası iş yerinde horoz ve tavuk bakıyor

Ordu haber: Ordu'nun Fatsa ilçesinde sanayi sitesinde kaportacı ustası olarak çalışan Hüseyin İlgüy(32) iş yerinde kurduğu kümeslerde hayvanlarına gözü gibi bakıyor.

Kaportacı ustası iş yerinde horoz ve tavuk bakıyor

Çevresindekiler tarafından hayvan sever kişiliği ile tanınan kaportacı ustası Hüseyin İlgüy yaptığı açıklamada, 'Kümesleri özel olarak yaptırdım ve çok iyi derecede hayvanlarımı muhafaza ediyorum. Özel olarak kümeslerde horoz ve tavukları ayırarak günlük bakımlarını yapıyorum. Tamamen burada doğal olarak besleniyorlar. Günümün bir bölümünü onlara ayırarak özel ilgileniyorum. Yaklaşık 35'e yakın kümes hayvanım var. Herkesten koruyorum onları. Birçok kişi bu özel kümesleri buraya kurarken çok şaşırdılar ama çevrede ki esnaflarımızda buradaki hayvanlarımıza ben olmadığım zaman çok iyi bakıyorlar. Çalıştığım zamanlarda kümeslerinde muhafaza ediyorum tavuk ve horozlarımı. Evde bakmak istemedim çünkü günün büyük bir bölümünü iş yerimde geçiriyorum. Bakımları biraz maddi olarak beni zorlasa da hayvan sevgim ağır bastığı için çokta umursamıyorum' dedi.
Tavuk ve horozlarına çeşitli isimler koyduğunu belirten İlgüy, 'Hepsini ayrı seviyorum. Birçok isimi kendilerine taktım ve onlar da isimlerini biliyorlar. Benim için hayvanlarım her şeyin önünde gelir' diye konuştu.

Kaportacı ustası iş yerinde horoz ve tavuk bakıyorEN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

2 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Hakem 'penaltı' dedi

3 Hakem 'penaltı' dedi

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

4 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

Samsunspor'da üzen istatistik

5 Samsunspor'da üzen istatistik

Samsun'da Erva bebeğin dramı

6 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Bir anı, bir yazı...

7 Bir anı, bir yazı...

Emekliye müjdeli haber

8 Emekliye müjdeli haber

Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

9 Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

Yüzlerce kuş telef oldu

10 Yüzlerce kuş telef oldu


SIRADAKİ HABER