CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Büyükşehir müflis tüccar gibi

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun'un eldeki varlıkların birer birer heba edildiğini belirterek, 'Büyükşehir Belediyesi, elindeki kaynakları iyi yönetemiyor. Tıpkı müflis tüccar gibi, eksiye düştükçe evdeki halıları satıyor' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Büyükşehir müflis tüccar gibi

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Vezirköprü ve Havza ilçe örgütlerinin düzenlediği ilçe danışma kurullarına katıldı.

Samsun'un iyi yönetilmediğini ve eldeki varlıkların birer birer heba edildiğini dile getiren Tufan Akcagöz, "Zamanında tütün üreticisi köylünün ödeneklerinden kesilerek alınan kıymetli bir binayı daha Vergi Dairesi'ne, borç karşılığı devredecekler. Daha önce İl Özel İdaresi tarafından dershaneye kiralanan bir binadan bahsediyorum. Hemen Mecidiye'ye yakın. Büyükşehir Belediyesi gündemine almış, bunu görüşecek. Sosyal Güvenlik Kurumu'na borcun var, Vergi Dairesi'ne de borcun var, anladık. Peki kime borcun yok? 2017 bütçesinde 60 milyon liralık açık var. Eski parayla 60 trilyon. Bu demektir ki, Samsun Büyükşehir Belediyesi, elindeki kaynakları iyi yönetemiyor. Varsa yoksa makyaj. Bu makyajla nereye kadar gidebilecekler, göreceğiz. Bugün borç karşılığı devredilmesi planlanan bina, pekala halk yararına kullanılabilirdi. Ama halk yararına iş yapmak kim, onlar kim.. Tıpkı müflis tüccar gibi, eksiye düştükçe evdeki halıları satıyorlar" dedi.

OYUNUZUN HESABINI SORUN
Vezirköprü'nün, vaat edilen hiç bir hizmetten yararlanamadığını belirten Akcagöz, “ Devlet Hastanesi yalan oldu. Müteahhitle taşeron birbirine girmiş, bize ne. Sen devletsin, vaat ettiğin şeyi süresinde yapacaksın. AKP'ye oy veren ve hükümetten hizmet bekleyen Vezirköprülülere sesleniyorum. Oyunuzun hesabını sorun, karşılığını arayın. Hakkınızı aramaktan çekinmeyin. Siz hesap sormadıkça, meydanı boş buluyorlar ve daha rahat hareket ediyorlar. Arayacağınız hak sadece sizin değil, tüyü bitmemiş çocuklarınızın hakkıdır" diye konuştu.

DEMOKRAT AVINA BAŞLADILAR


15 Temmuz'dan bugüne memleket olarak çok can sıkan gelişmeleri de yaşadıklarını ifade eden Akcagöz, "15 Temmuz'dan öncesini de unutmamak lazım. 15 Temmuz'u doğuran süreç, çok önceki yıllarda beslenmiştir. Ülke bu günlere nasıl geldi? Nasıl oldu da, ülkenin içine çöreklenmiş bir çete, halkına silah sıkacak bir cesareti kendisinde buldu? Bunları iyi tahlil etmek gerek. Bunları görmeden ve bilmeden, devleti bu yapıdan temizlemek de zor. Ancak başka bir gelişme daha yaşanıyor. Fethullah Gülen'le daha dün içli dişli olan, ondan aldıkları referanslarla bir yerlere gelen kişilerin büyük kısmı ifadeye bile çağrılmamışken, bir bakıyorsunuz bir kısım tüccar, dernek başkanı, amir memur cezaevinde. Devletin bu soruşturmada, dokunabildikleri ve dokunamadıkları mı var? Çok yazık. Hukuk devletine yazık. Demokrasimize yazık. Ülkenin aydınlık geleceğine yazık. Bir de bu yapı ile hiç alakası olmayan kamu görevlilerine dokunmaya kalktılar ki, bu artık zurnanın zırt deliğidir. FETÖ ile mücadele ederken, demokrat avına başladılar " diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

1 Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

Samsun'da bıçaklı saldırıya uğrayan kişinin aracı gasp edildi

2 Samsun'da bıçaklı saldırıya uğrayan kişinin aracı gasp edildi

Tosya İlçe Jandarma Komutanlığı 2 bin 750 kaçak sigara yakaladı

3 Tosya İlçe Jandarma Komutanlığı 2 bin 750 kaçak sigara yakaladı

Geminid meteor yağmuru Nilüfer'de izlendi

4 Geminid meteor yağmuru Nilüfer'de izlendi

Başkent'te freni boşalan alçı yüklü tır devrildi: 1 ölü

5 Başkent'te freni boşalan alçı yüklü tır devrildi: 1 ölü

Mobilya fabrikasının çatısı alev alev yandı

6 Mobilya fabrikasının çatısı alev alev yandı

Sakarya D-100'de trafik kazası: 2 yaralı

7 Sakarya D-100'de trafik kazası: 2 yaralı

Çeyrek asırı geride bırakan SMS'in sınırlı sayıda kullanıcısı kaldı

8 Çeyrek asırı geride bırakan SMS'in sınırlı sayıda kullanıcısı kaldı

Van'da 81 kilo eroin ele geçirildi

9 Van'da 81 kilo eroin ele geçirildi

Şişli'de çatıda çıkan yangın kısa süreli paniğe neden oldu

10 Şişli'de çatıda çıkan yangın kısa süreli paniğe neden oldu


SIRADAKİ HABER