HaberlerMedicalpark ışık oldu

Medicalpark ışık oldu

Samsun'da bir yıldır MS hastalığıyla mücadele eden 28 yaşındaki Tuba Kuru, Medical Park Samsun Hastanesi Nöroloji Kliniğinden Uzm. Dr. Ömer Faruk Akkaya'nın terapötik aferez tedavisi uygulamasından sonra görme kaybı yüzde 85-90 oranında düzeldi

Medicalpark ışık oldu

Samsun’da yaşayan 28 yaşındaki Tuba Kuru, bir senedir MS (multipl skleroz) hastalığıya mücadele ediyor.

Yaşam konforunu gün geçtikçe azaltan hastalık, Tuba Kuru’nun sol gözünde görme kaybı yaşamasına neden oldu. Medical Park Samsun Hastanesi Nöroloji Kliniğinden Uzm. Dr. Ömer Faruk Akkaya’nın terapötik aferez tedavisi uygulamasından sonra hastanın görmesi yüzde 85-90 oranında düzeldi.

SAYILI MERKEZLERE UYGULANIYOR
MS'in, sebep ve tedavisi kesin bilinmeyen bir hastalık olduğunu belirten Uzm. Dr. Ömer Faruk Akkaya “Son yıllarda tıptaki gelişmeler, MS’ in tanısı ve tedavisinde yeni gelişmelere yol açtı. MS hastalığının tedavisinde kullanılan medikal ilaç tedavileri yanında MS hastalığına neden olan sinir hasarı oluşturan antikorların ortamdan uzaklaştırması esasına dayanan aferez işlemi de tedavi seçenekleri arasına girdi. Şu an Türkiye’de ve dünyada sayılı merkezde uygulanabilen bu tedavi Medical Park Samsun Hastanesi’nde de yapılabilmektedir” dedi.

10 SEANSLA DÜZELDİ
Dr. Akkaya “Sol gözde görme kaybı ve MS izole görme siniri tutulumu olan hastamız, getirildiği hastanede kortizon tedavisi almasına rağmen görmesinde yeterince düzelme olmamış. Takip eden hekimle görüşülerek terapötik afarez immunadsorbsiyon için değerlendirilerek işleme alındı takip eden 10 seansla hastanın görmesi yüzde 85-90 oranında düzeldi” diye konuştu.

MS hastalığının yaşam konforunu gün geçtikçe düşürdüğünü belirten Tuba Kuru “Sol gözüm artık görmez hale gelmişti. Bu durum beni çok korkuttu. Dr. Ömer Bey ile görüşmem de terapötik afarez yönteminden bahsetti. Bu yöntem sayesinde düzelme olabileceğini ve bu yöntemin Medical Park Samsun Hastanesi’nde uygulandığını söyledi. 10 seans tedavi aldım ve her geçen gün kendimi daha iyi hissediyorum. Doktorum Ömer Faruk Akkaya ve ekibine çok teşekkür ederim” dedi.

 

SIRADAKİ HABER
}