HaberlerAdana Haberleri15 Temmuz şehit ve gazileri futbolla anılıyor

15 Temmuz şehit ve gazileri futbolla anılıyor - Adana Haberleri

15 Temmuz darbe girişiminde şehit ve gazi olanlar anısına Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen halı saha futbol turnuvası başladı. 2 takımın 'Ömer Halisdemir Gücü' ve 'Halisdemir Spor' adıyla katıldığı turnuvada 31 takım ter dökecek.

15 Temmuz şehit ve gazileri futbolla anılıyor

Adana'da darbe girişimi soruşturmalarını yürüten Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından organize edilen 'Adana Adliyesi 15 Temmuz Şehitleri ve Gazilerini Anma Halı Saha Futbol Şampiyonası'nın açılışında, 15 Temmuz şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu. Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Musa Ünel'in başlama vuruşuyla start alan turnuvanın ilk maçında, Adalet Kılıcı ile Şeytanın Avukatları takımları mücadele etti. Yargı mensupları ve avukatların mücadelesinde ilk maç, Şeytanın Avukatları takımının 10-3'lük galibiyetiyle sonuçlandı. Adana Adliyesi, Adana Valiliği, Adana Barosu, Denetimli Serbeslik Müdürlüğü, çevre ilçe adliyeleri ile ceza infaz kurumunda görev yapan hakim, Cumhuriyet savcısı, avukat, zabıt katibi ve infaz koruma memurlarından oluşan takımların bulunduğu turnuvada 2 takım, 'Ömer Halisdemir Gücü' ve 'Halisdemir Spor' ismiyle yer aldı.
Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Musa Ünel, 15 Temmuz şehit ve gazilerini anma adına düzenlenen futbol turnuvasının centilmence geçmesini dilediklerini söyledi. 15 Temmuz'un Türk milletinin hayatında ayrı bir yeri olduğunu belirten Musa Ünel, '15 Temmuz'u bir spor müsabakasıyla hatırlamak, gündemde tutmak, özellikle bu mücadelede şehit düşen ve gazi olan vatandaşlarımızın anılarını yaşatmak için yargı mensubu ve çalışanları olarak buradayız. Bu turnuvayı önümüzdeki yıllara yayıp gelenekselleştirmek istiyoruz' dedi.

15 Temmuz şehit ve gazileri futbolla anılıyor

SIRADAKİ HABER
}